Makieta zaginionego kwartału w muzeum | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Makieta zaginionego kwartału w muzeum

W Muzeum Miasta Łodzi, w przestrzeni przed Galerią Mistrzów Polskich, można oglądać pierwszą w dziejach Łodzi makietę historycznego fragmentu miasta z roku 1939.
W Muzeum Miasta Łodzi, w przestrzeni przed Galerią Mistrzów Polskich, można oglądać pierwszą w dziejach Łodzi makietę historycznego fragmentu miasta z roku 1939, czyli okresu, kiedy Łódź była najgęściej zabudowana, tuż przed drugowojennymi destrukcjami. Makieta obejmuje zabudowę, która przed II wojną światową znajdowała się na obszarze dzisiejszego parku Staromiejskiego oraz Starego Miasta od ulic Ogrodowej i Północnej, po Wojska Polskiego i Limanowskiego. 
"Po przeanalizowaniu setek zdjęć i archiwalnych teczek oddaliśmy mieszkańcom Łodzi model, który, mamy nadzieję, będzie przedmiotem wielu rozmów, analiz i przywróci, chociażby częściowo, w tej materialnej warstwie, pamięć o nieistniejącym już fragmencie Łodzi. Pragniemy aby makieta była postrzegana jako źródło wiedzy o przeszłości Łodzi oraz stała się podstawą do dalszych działań edukacyjnych w przyszłości" - piszą pracownicy muzeum.

Makieta wykonana została w ramach projektu "W poszukiwaniu zaginionego kwartału" weszła do stałej ekspozycji Muzeum Miasta Łodzi i można ją oglądać bezpłatnie w godzinach otwarcia muzeum. Wraz z makietą udostępniany jest film omawiający przeszłość zaprezentowanego fragmentu miasta oraz publikacja online "W poszukiwaniu zaginionej ciągłości miasta". 

Przez cały marzec makieta wraz z dodatkowymi planszami informacyjnymi i filmem, który opowiada o przeszłości zaprezentowanego fragmentu miasta będzie dostępna w Galerii "W biegu" MMŁ. Również w marcu odbędą się dwa spotkania dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej ten "zaginiony" fragment miasta - 16 i 23 III o godz. 17. Wstęp wolny.
Muzeum Miasta Łodzi

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 307 26 57
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny na wystawy stałe
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł