Mecenat Interrexów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Mecenat Interrexów

Kuria Diecezjalna Łowicka i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę ze zbiorów Skarbca Katedry w Łowiczu. Wystawa pod tytułem „Mecenat Interrexów w Łowiczu” będzie trwała od 27 VI do 1 IX.
Wystawa, której wernisaż odbędzie się w Muzeum w Łowiczu 27 czerwca 2024 o godz. 17.30. jest już trzecią z cyklu poświęconych sztuce związanej z mecenatem rezydujących w Łowiczu arcybiskupów gnieźnieńskich prymasów Polski. Wcześniej miłośnicy sztuki mogli podziwiać wystawy pt. "Łowiccy Prymasi", "Barok Księstwa Łowickiego".

„Mecenat Interrexów w Łowiczu” opowiada o tych prymasach, którzy jednocześnie pełnili funkcję interrexów – zastępowali polskich władców w okresie bezkrólewia. Pokazane zostaną dzieła sztuki malarskiej, złotniczej i tekstylnej, na co dzień przechowywane w katedrze i w skarbcu katedralnym, niedostępnym dla wszystkich odbiorców oraz portrety interrexów udostępnione przez Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

Wystawie towarzyszy katalog autorstwa ks. Stanisława Majkuta i Karoliny Stanilewicz, opisujący działalność, znaczenie i wpływ prymasowskiego mecenatu na kulturę Rzeczypospolitej.
Muzeum w Łowiczu
  • 27-06-2024 - 01-11-2024

Bilety

Według cennika placówki

Kategoria

Muzea

Adres

Łowicz, Stary Rynek 5/77