Sybille dla Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Sybille dla Łodzi

Muzeum Sztuki oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi nagrodzone przez ministra. Oba za wystawy, a Muzeum Sztuki także za projekt edukacyjny.
Wyróżniające się w 2012 r. inicjatywy muzealne uhonorowano 17 maja w Warszawie podczas finałowej gali nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sybilla 2012. Rozdanie nagród 33. edycji konkursu odbyło się w Muzeum Historii Żydów Polskich w przeddzień święta muzeów. Jury wybierało spośród prawie 200 nominowanych do nagrody projektów muzealnych. Poszczególne inicjatywy muzealne rywalizowały ze sobą w dziesięciu kategoriach.
Muzeum Sztuki w Łodzi zostało nagrodzone dwukrotnie - za wystawę „Dźwięki elektrycznego ciała. Eksperyment w sztuce i muzyce w Europie Wschodniej 1957-1984” (kategoria: wystawy sztuki) oraz projekt Kulturanek (kategoria: przedsięwzięcia edukacyjne). Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi nagrodzono za ekspozycję „Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna - tradycja i współczesność” (kategoria: wystawy etnograficzne i archeologiczne).