Wakacje w muzeum | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Wakacje w muzeum

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przygotowało na wakacje ciekawą ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych. Do wyboru są trzy propozycje zajęć połączonych z warsztatami.
Propozycja numer jeden to „Opowieść o Janie Matejce”. Zajęcia mają na celu przedstawienie jednego z najważniejszych polskich malarzy - Jana Matejki. Uczestnicy dowiedzą się o jego życiu i twórczości, poznają najsłynniejsze obrazy. Na koniec warsztatów każdy z uczestników wykona pracę artystyczną inspirowaną stylem malarskim Matejki.

Dla potrzeb tych zajęć w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie czynna ekspozycja edukacyjna „Jan Matejko - malarz dziejów Polski (1838-1893)”. Na ekspozycji będą prezentowane stroje pochodzące ze zbiorów Teatru Wielkiego w Łodzi, fototapety z wybranymi obrazami Jana Matejki oraz zainscenizowana pracownia malarska pokazującą jego narzędzia pracy.

Drugi temat to „Stanisław Moniuszko i muzyczny zawrót głowy” W ramach warsztatów historyczno-muzycznych, uczestnicy nie tylko zapoznają się z życiem Stanisława Moniuszki, ale również ze światem muzyki. Podczas zajęć będą tworzone puzzle z różnymi wizerunkami Stanisława Moniuszki, będzie krótki film twórczości kompozytora. Uczestnicy poznają utwór Kum i Kuma i wykonają zadanie taneczne. Koniec zajęć będzie poznawaniem tajemniczych  słów związanych z operą.

Trzecia propozycja jest poetycka – „Jak to Julian Tuwim tworzył wiersze”. Warsztaty zaprojektowano w oparciu o literacko-artystyczne zabawy z poezją Tuwima. Uczestnicy będą mieli okazję stanąć w poetyckie szranki i sprawdzić, czy każdy może być poetą. Poznają także słynnego literata z czasów, kiedy był jeszcze małym, biegającym po łódzkich ulicach i podwórkach Julkiem. A wszystko okraszone charakterystycznym tuwimowskim dowcipem i humorem.

Na wszystkie zajęcia trzeba się zapisać. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 na adres: edukacja@muzeumtradycji.pl lub telefonicznie: 42 620-05-70

Rezerwacji należy dokonywać minimum tydzień przed planowaną wizytą. Przy rezerwacji mailowej koniecznie trzeba podać: imię i nazwisko; e-mail i numer telefonu do kontaktu; dane instytucji; ilość uczestników. Rezerwacja jest ważna dopiero po mailu zwrotnym od pracownika muzeum, który ją potwierdzi.

Zajęcia odbywają się dla jednej grupy półkolonijnej liczącej 15 osób + opiekunowie - nie można łączyć na jednych zajęciach dwóch grup półkolonijnych, W muzeum mogą przebywać dwie grupy półkolonijne równolegle, wtedy jedna z grup ma zajęcia w sali warsztatowej, a druga grupa ma zajęcia na ekspozycji edukacyjnej przygotowanej na czas wakacji.

Koszt zajęć 150 zł od jednej grupy półkolonijnej (nie ma dodatkowych kosztów za wstęp).

Wakacyjne zajęcia będą się odbywać od 24 czerwca do 31 sierpnia od wtorku do czwartku w dwóch turach - godz. 9.30 lub godz. 11.30.
Miejsce zajęć:  ul. Gdańska 13 w Łodzi.
Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Kategoria

Muzea

Adres

Łódź, ul. Gdańska 13