Prymusi z arystokratami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Prymusi z arystokratami

Łódzka Orkiestra Kameralna Primuz wzięła udział w powstaniu płyty zespołu The Aristocrats – tria rockowych wirtuozów z Wielkiej Brytanii i USA. Album, który podsumowuje 10-letnią działalność formacji, ukaże się 3 czerwca.
Zapowiadając wydawnictwo na swoim profilu na Facebooku, Arystokraci napisali: – Przypadkowo natknęliśmy się na YouTube na klip Orkiestry Kameralnej Primuz z Polski, która wykonywała jeden z naszych utworów przerobiony przez kompozytora i aranżera Wojtka Lemańskiego. Ich bezbłędne wykonanie bardzo wymagającej aranżacji (zaskakująco oryginalnej, a mimo to wiernej duchowi pierwotnej kompozycji) zainspirowało nas do nawiązania kontaktu i zaproponowania współpracy.

Rozbudowane partie orkiestrowe dziewięciu utworów The Aristocrats zostały nagrane w studiu Akademii Muzycznej w Łodzi. Realizował je autor aranżacji Wojciech Lemański, kompozytor muzyki filmowej, wykładowca akademii. Zagrała Orkiestra Kameralna Primuz pod kierunkiem Łukasza Błaszczyka, wybitnego skrzypka, wykładowcy łódzkiej uczelni, kierownika i założyciela orkiestry złożonej z najzdolniejszych studentów i absolwentów AM w Łodzi. Primuz łączy repertuar klasyczny z twórczymi aranżacjami na smyczki kompozycji rozrywkowych, rockowych i jazzowych. Towarzyszył wielu znakomitym artystom, jak Kevin Kenner, Paweł Gusnar, Olga Pasiecznik, Adam Makowicz, Krzysztof Cugowski, Hanna Banaszak. Współpracuje z Krzesimirem Dębskim. To o Primuzie Robert Fripp na swoim fun page’u napisał, że orkiestra zagrała jego utwór lepiej niż King Crimson.

Trio The Aristocrats tworzą: gitarzysta Guthrie Govan, basista Bryan Beller i perkusista Marco Minnemann. Na co dzień grają w różnych składach z tuzami estrady: Stevenem Wilsonem, Hansem Zimmerem, Tony Levinem, Joe Satrianim. Założyli zespół, by bawić się własną muzyką. Wirtuozowskie kompozycje odgrywają na luzie i z humorem, czasem używając na przykład dźwięków gumowych zabawek.

Kategoria

Muzyka