Szczera muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Szczera muzyka

Fot. K. Korczak

29 marca ukaże się „Spirals” – nowa płyta Macieja Stanieckiego, eksperymentującego gitarzysty i producenta współpracującego z muzykami sceny alternatywnej, takimi jak trębacz Wojciech Jachna czy klarnecista Wacław Zimpel.
Maciej Staniecki to łódzki kompozytor, gitarzysta i producent, autor muzyki filmowej i teatralnej. Zaczynał w latach 90. od współpracy z łódzkim Teatrem Imienia Róży Van Der Blaast. W filmie zadebiutował w 2002 roku, pisząc muzykę do filmu „Paradox Lake” w reżyserii Przemysława Reuta. Kolejne filmy z jego muzyką to „Superprodukcja” (2002) i „Vinci” (2004) w reżyserii Juliusza Machulskiego. Jest też autorem muzyki dla spektaklu tv „19. Południk” Machulskiego.

Staniecki nagrał cztery solowe płyty z muzyką instrumentalną, wydane przez wydawnictwo Requiem Records. Jedna z nich zatytułowana „To co nieokreślone” została uznana przez magazyn „Hi Fi Muzyka” płytą roku 2004. Muzyk jest współtwórcą grup Nemezis i Chwasty. Był członkiem zespołu Hedone, wyprodukował jedną z jego płyt – „Playboy”.

Jako producent muzyczny w łódzkim Tonn Studio pracował z takimi artystami jak: Jan Młynarski, Gaba Kulka, Lotto, Jazz Band Młynarski-Masecki, Wacław Zimpel, Bastarda, Warszawskie ComboTaneczne, Brodka, Organek, Krzysztof Zalewski, Smolik / Kev Fox, Łąki Łan, Natalia Przybysz, a także Snoop Dog.

„Spirals” to piąta solowa płyta w dorobku artysty. Będzie dostępna w formacie CD i cyfrowym na stronie wydawnictwa Alpaka Records oraz portalu Bandcamp.

Kategoria

Muzyka