Na ścianach sali edukacyjnej Muzeum Miasta Łodzi powstał mural autorstwa Bartosza Bojarczuka. Przedstawia symboliczną wędrówkę przez historię Łodzi.
Z myślą o przypadającym w 2023 roku 600-leciu miasta oraz o kolejnym okrągłym jubileuszu, jakim jest 120-lecie pałacu rodziny Poznańskich – głównej siedziby Muzeum Miasta Łodzi - powstał dedykowany tej przestrzeni kolorowy obraz z charakterystycznymi dla miasta miejscami, obiektami, przedmiotami czy postaciami. Zobaczymy na nim m.in. fabrykanta trzymającego w dłoni laseczkę i koło zębate, fabryki, kominy, bawełnę czy puszczę łódzką.Praca ozdobiła ściany sali edukacyjnej, w której organizowane są lekcje muzealne, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Malowidło będzie mogło pobudzić kreatywność młodych zwiedzających podczas wykonywania prac plastycznych. Mural posłuży również jako pretekst do opowieści o sześćsetletniej historii Łodzi. Znajdują się na nim nie tylko kojarzone z Łodzią fabryki, ale też elementy przypominające o rolniczym etapie dziejów miasta.
Autorem muralu jest tworzący pod pseudonimem Illcat Bartosz Bojarczuk, uznany artysta, mający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu sztuki użytkowej, w tym murali. Prace jego autorstwa znajdują się w przestrzeni największych polskich miast, w tym Łodzi.
Muzeum Miasta Łodzi
Kategoria
SztukaAdres
Łódź, ul. Ogrodowa 15Kontakt
tel. 42 307 26 57Godziny otwarcia:
Poniedziałek nieczynne
Wtorek, środa, czwartek 9-17
Piątek, sobota, niedziela 11-19
Zakup biletów wstępu możliwy maksymalnie 45 minut przed zamknięciem muzeum.
15-minutowa przerwa techniczna w kasie w godz. 14.15-14.30.
W środę wstęp bezpłatny.

