Oko obiektu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Oko obiektu

Dąbrówka Tyślewicz "MISAeksperyment029"

"Oko obiektu" to tytuł nowej ekspozycji w Akademickim Centrum Designu, której wersnisaż odbędzie się 9 II o godz. 18. Wystawa inauguruje roczny cykl „Design w procesie”.
Zebrane na wystawie prace są próbą przyjrzenia się ludzkiemu oku, czyli narządowi, który w dobie rozwiniętej cyfryzacji nie tylko poddawany jest nowym sprawdzianom, ale jednocześnie zyskuje swoje kolejne technologiczne wcielenia, jakim może być na przykład oko kamery. Oko stało się zatem zwierciadłem dla nieznanych mu wcześniej obiektów i zaczęło wchodzić w jeszcze zawilsze relacje z przestrzenią. Wciąż pozostaje narzędziem do budowania naszego świata przedstawionego, potrafiąc ożywiać i uśmiercać przedmioty. A one również mogą odwzajemnić spojrzenie, reagując na naszą obecność.

Autorzy i autorki prac nie zapominają też o doskonałym kształcie oka, o jego kulistej formie, która – jak pisze kuratorka wystawy Magdalena Komborska-Łączna – „przemierza przestrzeń, by widzieć, zatrzymana na przedmiocie rozpoczyna proces obserwacji, a trzymana na płaszczyźnie, wnika w głąb, podejmuje analizę miejsca i czasu”.

Na wystawie można zobaczyć prace takich artystów i artystek jak: Agnieszka Bar, Anna Barlik, Anna Bera, Magda Berlińska, Monika Bielenis, Dawid Dzwonkowski, Anna Frąckowicz, Bernadetta Kluk, Maja Konczakowska, Dorota Kozieradzka, Martin Marchewicz, Maria Plata, Oliwia Prądzyńska, Agnieszka Renusz, Antonina Seelau, Magdalena Stecka, Ariel Śliwiński, Sława Tchórzewska, Anna Tyczyńska,  Dąbrówka Tyślewicz, Mateusz Świderski, Sylwia Wika czy Mario Zamarripa.


Identyfikacja wizualna: Beata Nikolajczyk-Miniak
Kuratorka: Magdalena Komborska-Łączna


Organizatorzy:
Akademickie Centrum Designu i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Partnerzy:
Politechnika Bydgoska, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, studio Anna Bera, Ariel Śliwiński Studio

Miejsce:
P0_Akademickie Centrum Designu
ul. Księży Młyn 13/15, Łódź
(wejście od ul. Księży Młyn)

wt.-czw. 11.00-15.00
pt., sob. i ndz. 12.00-19.00

Wstęp wolny


Kategoria

Sztuka