Owoce Barbary Mazerant | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Owoce Barbary Mazerant

Barbara Mazerant podczas pracy przy sztaludze. fot.P.Reising

Tydzień temu w galerii przy ul. Sieradzkiej 8 zakończyła się wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych ODA . Spośród zaprezentowanych prac uwagę wielu osób zwracały niedużych rozmiarów obrazy olejne przedstawiające owoce.
Ich autorka, pani Barbara Mazerant zaprezentowała też pejzaże i martwe natury, lecz jak sama mówi, owoce udały się jej najlepiej chyba dlatego, że je lubi. Jednak gdyby ktoś chciał kupić któryś z tych  obrazów, to nie ma szans, bo wszystkie już są zamówione…

Jak przyznaje pani Barbara Mazerant, od zawsze lubiła rysować i malować. Planowała pójść na Akademię Sztuk Pięknych, lecz bliscy odradzali jej to mówiąc, że po takich studiach nie znajdzie pracy. Wybrała więc Wydział Włókienniczy na Politechnice Łódzkiej, gdzie specjalizowała się w chemicznej obróbce włókna. Później przyszła rodzina i praca zawodowa, więc brakowało wolnego czasu na rozwijanie swoich artystycznych pasji.
- Czasami tylko kradłam czas – mówi pani Barbara – żeby coś narysować...

Sytuacja zmieniła się po przejściu na emeryturę. Trzy lata temu koleżanka namówiła ją do udziału w warsztatach plastycznych organizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Zachęcał ją też do tego mąż. Od tego czasu regularnie rysuje i maluje, czyli robi to, co już w dzieciństwie sprawiało jej wiele przyjemności. 

Początkowo nie była zadowolona z efektów. Jednak nie poddawała się i z biegiem czasu obrazy stawały się coraz bardziej profesjonalne.  Duża w tym zasługa prowadzącego warsztaty w ODA Andrzeja Hoffmana, a także Inny i Włodzimierza Bobryków, którzy w lutym tego roku prowadzili zajęcia z rysowania portretów i malowania pejzaży, a ponadto przekazali wiele wartościowej wiedzy teoretycznej.

Pani Barbara nieustannie maluje i rozwija swoje umiejętności, więc ma nadzieję, że za rok pokaże na wystawie swoje nowe, jeszcze ładniejsze obrazy.

Paweł Reising

Ośrodek Działań Artystycznych

Kategoria

Sztuka

Adres

Ośrodek Działań Artystycznych
Piotrków Trybunalski
ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8
tel. 44 733 93 88
Czynny: pn.-pt. 10-18, sob. 12-18, nd. 14-18