Potęga Łodzi 2024 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Potęga Łodzi 2024

Do 21 czerwca można składać prace na konkurs fotograficzny Potęga Łodzi - Power of Łódź 2024, adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Organizatorzy od zgłoszonych fotografii oczekują wyjątkowego spojrzenia na Łódź, dostrzeżenia piękna tam, gdzie o nie trudno, wydobycia dodatkowych znaczeń tam, gdzie uroda jest oczywista.
Jest to 18. edycja konkursu organizowanego przy wsparciu Biura Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi. Konkurs ma formułę otwartą i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych Uczestników - kategoria I: do 16 lat, kategoria II: open - powyżej 16 lat. Pokonkursowa wystawa nagrodzonych i wyróżnionych, najciekawszych fotografii zaprezentowana zostanie w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Konkurs i wystawa mają na celu wzmacnianie poczucia łódzkiej tożsamości wśród uczestników i łodzian oglądających fotografie miasta. Efekty ostatnich trzech edycji konkursu zostaną zaprezentowane w szóstym już tomie albumu Potęga Łodzi - Power of Łódź.

Ogłoszenie wyników konkursu do 28 czerwca. Wystawa prac konkursowych od 9 do 22 lipca. Kartę zgłoszeniową oraz regulamin można znaleźć tutaj.

Włodzimierz Adamiak napisał:
„Intencją pomysłodawców i realizatorów Konkursu jest afirmacja sztuki fotografii i niezwykłego dziedzictwa materialnego Łodzi. Zapraszamy więc do poszukiwania i zapisania w fotograficznych kadrach nieznanych, powszechnie niedostrzeganych obrazów naszego miasta. Każde bowiem autorskie ujęcie historycznego, materialnego dziedzictwa ma szanse potwierdzać niezwykłe, wyjątkowe w skali europejskiej osiągnięcia w sposobie organizacji przestrzeni, w architekturze i detalach „Potężnej Łodzi” - miasta, które od połowy XIX wieku nie miało sobie równych w dynamice rozwoju nie tylko w skali kraju. Inspirujące może być także odkrywanie cech miasta dumnego i dostarczającego powodów do dumy mieszkańcom z dokonań współczesnych oraz tych, które zmieniają obraz miasta w procesach rewitalizacyjnych”.

Kategoria

Sztuka