Ty jesteś kuratorem - Dariusz Leśnikowski | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Ty jesteś kuratorem - Dariusz Leśnikowski

fragment muralu stworzonego z dziećmi i młodzieżą przy ul. Wólczańskiej, Łódź 2019

"Galeria Kalejdoskopu" to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Dariusz Leśnikowski, teatrolog, krytyk sztuki, wykładowca na UŁ i ASP w Łodzi, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
BIO ARTYSTKI

Barbara Olejarczyk mocno wpisała się swoimi oryginalnymi projektami w łódzki krajobraz kulturalny. Jest artystką, kuratorką, aktywistką. Maluje, realizuje projekty graficzne, ale jej najgłośniejsze dokonania dotyczą styku sztuki i działań społecznych. Obejmują m.in. murale tworzone wraz z lokalnymi mieszkańcami. Zasłynęła „Krzyżówką” ‒ wielomiesięcznym projektem realizowanym w przestrzeni Bałut. Jego głównym celem było odtworzenie i zintegrowanie lokalnej społeczności. Barbara Olejarczyk prowadzi także „Czytelnię na murku” na Starym Rynku. Była współorganizatorką realizowanego w tej przestrzeni wydarzenia „Łódzkie wymiany roślin”.         

Pochodzi z Radymna (woj. podkarpackie). Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i udział w prezentacjach zbiorowych. Była finalistką III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Konkursu Prime Time 2018 na najlepsze dyplomy ASP w Łodzi, Konkursu „Armenia, tożsamość i miłość” w Warszawie. Za „Krzyżówkę”  została uhonorowana nagrodą Punkt dla Łodzi za projekt społeczno-kulturalny. W 2017 otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi. Laureatka konkursu „Bryły Platona” we Wrocławiu oraz konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie. Mieszka i działa w Łodzi, „nigdzie indziej się nie wybiera”.

Kategoria

Sztuka