Ty jesteś kuratorem nr 3 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Ty jesteś kuratorem nr 3

Fot. Bogusław Czarnecki

W numerze lipcowo-sierpniowym "Kalejdoskopu" zaproszenie do zostania kuratorem naszej galerii przyjął Michał Ludwiczak, od wielu lat członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, obecnie prezes Okręgu Łódzkiego. Galerię zdominowała więc tematyka zachęcający, by ruszyć poza miasta.
Galeria "Ty jesteś kuratorem" to wprowadzona wraz z nowym layoutem "Kalejdoskopu" przestrzeń, którą oddajemy artystom, liderom opinii, przedstawicielom liczących się środowisk, animatorom kultury i popularyzatorom sztuki. To oni decydują, czyje prace - jakiego artysty, grupy lub środowiska - pokażemy w każdym z numerów miesięcznika. 

Michał Ludwiczak (ur. 1976) od wielu lat jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, gdzie obecnie piastuje stanowisko prezesa Okręgu Łódzkiego. Od 20 lat jego największą pasją jest fotografia. Obecnie koncentruje się głównie na uchwyceniu piękna otaczającej go dzikiej przyrody. Najważniejsze w fotografii jest dla niego oczywiście światło, które wraz z nietypowym punktem widzenia pozwala tworzyć niesamowite obrazy. Nie specjalizuje się w żadnej konkretnej tematyce, gdyż uważa, że natura jest piękna w każdym swoim aspekcie.Prowadzi internetowego bloga Blog.fotografiaprzyrodnicza.pl, na którym dzieli się swoimi fotografiami i doświadczeniami, zarówno terenowymi, jak i tymi technicznymi. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Związek Polskich Fotografów Przyrody stowarzysza fotografów dzikiej natury z całej Polski od 1995 roku. Członkowie są w różnym wieku i wykonują bardzo różne profesje, ale łączy ich pasja do przyrody i jej uwieczniania na zdjęciach. Głównym celem działania ZPFP jest uwrażliwianie na piękno otaczającej nas dzikiej flory i fauny i w ten sposób nakłanianie ludzi do jej ochrony. Członkowie fotografują wszystkie możliwe aspekty przyrody, począwszy od krajobrazu, poprzez małe i duże zwierzęta, bogaty świat flory, oraz różnego rodzaju impresje. Nie mniej istotne jest obserwowanie i pokazywane interakcji człowieka z dziką naturą. Wszystkich pasjonatów fotografii przyrodniczej ZPFP zaprasza w każdą trzecią środę miesiąca na spotkania, które odbywają się w Łódzkim Domu Kultury. Oprócz oglądania fotografii i pokazów multimedialnych, prowadzone są także tematy warsztatowe poświęcone sprzętowi i technicznemu zapleczu.

Poniżej prezentujemy fotografie autorstwa Adama Mańki i Bogusława Czarneckiego. Całą galerię można obejrzeć w wakacyjnym "Kalejdoskopie" 07-08/19.

- - 

Pismo do kupienia w Łódzkim Domu Kultury, punktach Ruchu S.A., Kolportera, Garmond-Press i salonach empik. A także w prenumeracie (w opcji darmowa dostawa do wybranego kiosku Ruchu): TUTAJNie możesz kupić "Kalejdoskopu" w swojej okolicy? Napisz na kalejdoskop@ldk.lodz.pl - postaramy się rozwiązać problem. 

Możecie też słuchać naszych najlepszych tekstów w interpretacjach aktorów scen łódzkich, z Łodzią i regionem związanych na platformie "Kalejdoskop NaGłos":
TUTAJ

Kategoria

Sztuka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.