Ty jesteś kuratorem – nr 6 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Ty jesteś kuratorem – nr 6

"Fotografie do wyrwania", 1969-71

Galeria Kalejdoskopu to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Magdalena Świątczak, prowadząca wszystkie galerie Łódzkiego Domu Kultury, w tym najważniejsze: FF i Imaginarium.
Józef Robakowski
Łódzki artysta, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych, historyk i teoretyk sztuki, inicjator wystaw i akcji artystycznych. Kurator i właściciel Galerii Wymiany. Neoawangardzista. Twórca bezkompromisowy i autonomiczny, dla którego poszukiwania nowych form wyrazu i burzenie utartych sposobów kreacji jest jedną z istotniejszych cech twórczych. Należał do grupy Zero 61, w Szkole Filmowej w Łodzi (gdzie wykłada) współtworzył Warsztat Formy Filmowej. W wywiadzie udzielonym Aleksandrowi Hudzikowi dla „Newsweeka” mówi: „Wolność to cholernie ważna sprawa. Sztuka jest równie ważna, ale trzeba mieć do niej dystans, tak jak do życia”.

Cała galeria w "Kalejdoskopie" 11/2019.

Zdjęcia pochodzą z kolekcji Galerii FF.

Kategoria

Sztuka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.