Andrzej Seweryn dyrektorem nowego festiwalu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Andrzej Seweryn dyrektorem nowego festiwalu

Andrzej Seweryn podczas konferencji prasowej w Monopolis, listopad 2022, fot. materiały prasowe

24 III 2023 roku na Scenie Monopolis wystartuje Festiwal Sztuki Aktorskiej „Teatropolis”. Funkcję dyrektora artystycznego objął wybitny aktor Andrzej Seweryn.
- Teatropolis to miejsc debaty o sztuce aktorskiej. Dialog był zawsze i wszędzie elementem postępu - mówi Andrzej Seweryn, dyrektor i przewodniczący jury. - Wielki teatr istnieje także na scenie kameralnej - dodaje.

To zdanie doskonale oddaje ideę wydarzenia, promowania małych form teatralnych do trzech aktorów, w tym monodramy. Do udziału w festiwalu Monopolis zaprasza artystów w dwóch niezależnie ocenianych kategoriach. Debiuty skierowane są do młodych twórców do 26 roku życia, natomiast w kategorii open zgłosić się może każdy. W obu kategoriach przyznane zostaną nagrody Grand Prix festiwalu. Oprócz statuetki zwycięzcy otrzymają również nagrody finansowe: 20 tysięcy zł dla zwycięzcy kategorii open i 10 tysięcy zł dla zwycięzcy kategorii debiuty. Dodatkowym wyróżnieniem będzie możliwość wpisania wybranych przedstawień do repertuaru Sceny Monopolis w kolejnym sezonie teatralnym.

Jak zauważa Krzysztof Witkowski, inicjator festiwalu, prezes zarządu Virako,i: - Teatropolis stworzy także możliwość interakcji z widzami, którzy staną się swoistym jury. W trakcie trwania festiwalu publiczność przyzna bowiem swoje nagrody w każdej kategorii. Tym bardziej warto stać się częścią tego przedsięwzięcia.

Współorganizatorem festiwalu jest Fundacja Kultury i Sztuki „Taki jestem”. - Cieszę się, że poszerzamy przestrzeń naszych działań i wspólnie inicjujemy nowe wydarzenie – mówi Katarzyna Kubacka-Seweryn, prezes fundacji. - Wymiana doświadczeń, dialog z młodymi twórcami, edukacja są od zawsze dla nas priorytetem, a Monopolis to nowa inspirująca przestrzeń.

Regulamin pierwszej edycji festiwalu Teatropolis dostępny jest od 22 XI 2022 na stronie www.monopolis.pl. Na zgłoszenia organizator czekać będzie do 20 I 2023 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostaną po cztery spektakle w każdej kategorii (debiut i open), które będą wystawione dla festiwalowej publiczności w Scenie Monopolis w dniach 24-26 III 2023 roku.

Jury festiwalowe pod przewodnictwem Andrzeja Seweryna wyłoni zwycięzców, których poznamy 27 III 2023 roku, w Międzynarodowym Dniu Teatru, podczas uroczystej gali połączonej z zaproszonym spektaklem mistrzowskim.
Scena Monopolis

Kategoria

Teatr

Adres

Monopolis

Kontakt

ul. Kopcińskiego 62 A
90-032 Łódź