Iluzja wstrząsu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Iluzja wstrząsu

Rok 1981. Rok 2021. Rok 2061.Jedna rodzina. Zupełnie inne czasy. Zupełnie inne problemy? Takie pytanie zadali sobie twórcy z Grupy iatelier. W ten sposób powstał spektakl "Iluzja wstrząsu". Premiera 28 marca.
ILUZJA WSTRZĄSU to często występujące zjawisko przeceniania przez ludzi długości i intensywności swoich przyszłych stanów emocjonalnych. Ludzie oceniają zwykle, że jeśli dotknie ich jakieś nieszczęście, to będzie ono miało znacznie poważniejszy wpływ na ich stan emocjonalny, niż rzeczywiście ma.

Grupa iatelier oraz Centrum Twórczości Lutnia Bałucki Ośrodek Kultury zapraszają na premierę spektaklu ILUZJA WSTRZĄSU, organizowaną w ramach jedenastej edycji ogólnopolskiego festiwalu Dotknij Teatru.

ILUZJA WSTRZĄSU to historia o lękach i traumach jednej dysfunkcyjnej rodziny w trzech różnych czasach i trzech różnych światach. Czy mamy rok 1981 i nadjeżdżają Sowieci, czy 2061 i Sztuczna Inteligencja chce zabrać ci pracę, prawdziwa apokalipsa może być tak prozaiczna, że nawet nie zauważamy, gdy przepełza przez próg.

Premiera odbędzie się w sobotę 28 marca 2020 roku o godzinie 15:00 w Centrum Twórczości „Lutnia” Bałuckiego Ośrodka Kultury.

Obsada: Kaja Kierlik, Michał Kubacki, Ewa Psuty, Konrad Suprun
Lektor telewizyjny: Bartłomiej Żak
Autorzy: Tomasz Kozłowski, Grzegorz Biały, Ewa Psuty
Materiały filmowe: Grzegorz Biały, Kamil Karolak
Zdjęcia: Kamil Karolak
Dźwięk: Adam Chylak

Wstęp wolny.

O autorach:
iatelier powstało jako Fundacja Atelier Improwizacji w czerwcu 2017 roku. Wywodzimy się z różnych środowisk, byliśmy związani z różnymi festiwalami, inicjatywami i projektami, teraz chcemy wspólnie tworzyć i przekazywać historie.

iatelier.pl
fb.com/iatelierpl

Dotychczas zrealizowalśmy: spektakle teatralne: "Merkucjo i Tybalt nie żyją" (2018, we współpracy z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych), "The Eldritch Accountant" (2019, wystawione na festiwalu Worldcon w Dublinie) i "Wciąż patrzą" (2019), słuchowisko "Stacja Cisza" oraz wydaliśmy antologię opowiadań "Około fikcji".

Opis wydarzenia: materiał nadesłany/pi 
Zdjęcie: Tomasz Karolak, Grafika: Tomasz Kozłowski 
Bałucki Ośrodek Kultury LUTNIA

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Teatr

Adres

Łódź, ul. Łanowa 14