Jankowska-Cieślak w premierze AOIA | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Jankowska-Cieślak w premierze AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przygotowuje spektakl „Śmierci Wenecji” w reżyserii Marcina Brzozowskiego i Wacława Mikłaszewskiego, w którym wystąpi Jadwiga Jankowska-Cieślak, aktorka teatralna i filmowa, laureatka Złotej Palmy w Cannes („Inne spojrzenie”), mistrzyni psychologicznego portretowania postaci.
Spektakl, będący jednocześnie impresją filmową, inspirowany motywami opowiadania „Śmierć w Wenecji” Tomasza Manna, ma opowiadać o niezmiennej i niepodlegającej wpływom cywilizacyjnym/technologicznym potrzebie spotkania i fascynacji drugim człowiekiem. Materiał będzie kręcony nad morzem we wrześniu. W obsadzie pojawią się również Antonina Brzozowska i Grzegorz Mikołajczyk. Premierę spektaklu online zaplanowano na 20 października na kanale YouTube AOIA.

Obraz pokaże wyobcowanie i pozorną bezsilność bohaterów żyjących w świecie zdominowanym przez kult ciała i relacje oparte na powierzchownym kontakcie, zredukowanym do internetowego transferu obrazów z dźwiękiem. Ta krótka opowieść o wciąż tlącej się w człowieku pasji, jego czułości względem innych, miłości do przyrody i piękna jest refleksją nad możliwymi dzisiaj międzypokoleniowymi transferami perspektyw i sposobów widzenia oraz słyszenia świata. Droga w stronę ciszy, uspokojenia i morza, w którym odbijają się pragnienia i obrazy przywołujące piękno zaklęte w architekturze, historii i genius loci Wenecji. Czym dla każdego z bohaterów będzie jego „bardzo dobrze obrany cel podróży”?

Projekt powstaje jako  część przedsięwzięcia Redukcje.pl dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych od lipca prezentuje wydarzenia, których tematem jest redukcja. Pomysł jest w całości przeznaczony dla internetu. Realizowany technikami dla niego właściwymi przy udziale artystów operatorów/montażystów i grafików stanowi próbę odnalezienia się teatru na pograniczu sztuki wideo performansu, filmu i animacji. Wszystkie wydarzenia można są dostępne na kanale YouTube (Scena Tańca AOIA), na Facebooku (www.facebook.com/aoia.lodz oraz www.facebook.com/STAOIA) oraz na stronie www.aoia.pl.

Do tej pory powstały:
Wirtualna Scena Tańca – cykl spotkań i rozmów na temat spektakli teatrów tańca wraz z prezentacjami (ukazujące się w soboty). Wywiady z przedstawicielami sztuki tańca (transmitowane w czwartki). Kuratorem tych wydarzeń jest Michał Ratajski.
Redukcje. kino – autorskie wykłady Marioli Wiktor o kinie światowej alternatywy.

Najbliższe premiery:
20 sierpnia – Usta w ogniu reż. A.Ciszowska/ wyk. K. Klimczak/ muz. Sz. Kazimierczak/ realizacja wideo HAWA
20 sierpnia – Starer_Teatr - animowany słownik teatralny dla dzieci. Animacja i grafika K. Zamarło/ koncepcja A. Ciszowska
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Zachodnia 54/56

Kontakt

tel. 42 633 26 41