ŁSB - taniej dla studentów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

ŁSB - taniej dla studentów

"La Sylphide"- Opera Roma, fot. Corrado Maria Falsini

Promocja dla studentów na premierę „Ciszy” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Teatr Wielki proponuje zatem kolejną akcję promocyjną związaną z XXV Łódzkimi Spotkaniami Baletowymi - „Studencie, nie bój się klasyki!”
Tym razem oferuje balet w wykonaniu zespołu Opery Rzymskiej - „La Sylphide” (16 V). Jest to kamień milowy w historii baletu; dzieło, które stało się początkiem rewolucji zarówno na płaszczyźnie technicznej, jak i estetycznej. Zwiewny przezroczysty biały strój, tzw. „paczka” oraz puenty to elementy, które stały się fundamentem symboliki klasycznego baletu. „La Sylphide” to jedyna klasyczna propozycja w repertuarze tegorocznych ŁSB.

Po spektaklu 16 V odbędzie się spotkanie z przedstawicielami zespołu Opery Rzymskiej oraz z twórcą choreografii wg Augusta Bournonville’a - Paulem Chalmerem. Rozmowę w Sali Kameralnej poprowadzi Stanisław Bromilski, kurator Festiwalu.

STUDENCIE, NIE BÓJ SIĘ KLASYKI: bilety w cenie 50 zł (normalna cena – 180 zł) dostępne są do kupienia w kasach biletowych Teatru za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, wyłącznie na spektakl 16 maja (czwartek), o godz. 19:00.
Pełne informacje o spektaklu dostępne są na stronie: http://www.operalodz.com/lsb/XXV_LSB__LA_SYLPHIDE,29,274
Teatr Wielki
  • 16-05-2019

Kategoria

Teatr

Adres

pl. Dąbrowskiego

Kontakt

tel. cent. 42 633 99 60
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.