Nasz laureat. Paweł Głowaty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Nasz laureat. Paweł Głowaty

Oto okładka czerwcowa - zaprezentowana w niedzielę podczas finału 37. Festiwalu Szkół Teatralnych, a na niej Paweł Głowaty ze Szkoły Filmowej w Łodzi, laureat nagrody "Kalejdoskopu" dla młodego aktora za kulturę słowa.
Pawła Głowatego nagrodziliśmy doceniając jego rolę Roya Cohna w spektaklu "Anioły w Ameryce" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Ograniczając środki aktorskie do minimum, sprawił on, że wybijająca się na pierwszy plan pozorna paplanina Cohna nabiera charakteru symbolicznego, staje się pułapką na ludzi o słabych charakterach, zagadywaniem śmierci. Więcej o pracy nad rolą Paweł Głowaty opowie w numerze czerwcowym "Kalejdoskopu". 

Autorką portretu i sesji fotograficznej jest Aleksandra Pawłowska, również kończącą studia w Szkole Filmowej w Łodzi. Ponownie jak rok temu postaraliśmy się, by na naszej okładce czerwcowej spotkali się modzi artyści działający w różnych dziedzinach. Za umożliwienie sesji i pomoc w niej dziękujemy pracownikom Teatru Studyjnego w Łodzi, gdzie grane były i są "Anioły w Ameryce" (najbliższe pokazy 17 i 18 maja).

To pierwszy okładkowy portret w nowej szacie graficznej projektu Jakuba Stępnia (layout powstał dzięki partnerstwu pisma i Monopolis), rozpoczynający roczną opiekę medialną nad naszym laureatem. 

Poniżej werdykt jury 37. FST. 

Jury 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w składzie:
Aleksandra Konieczna – Przewodnicząca
Ingmar Villqist
Jacek Wakar
Wioletta Laszczka-Bubień – sekretarz

przyznało nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 złotych ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zespołowi spektaklu „Co gryzie Gilberta Grape`a”  z AST w Krakowie w składzie:
Marianna Linde
Iga Rudnicka
Małgorzata Walenda
Przemysław Kowalski
Dariusz Pieróg
Jakub Sielski


Jury przyznało dwie równorzędne główne nagrody aktorskie w wysokości 5.000 złotych każda:
Vanessie Aleksander z AT Warszawa za rolę Pazyfae w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” oraz za rolę Soni
w spektaklu „Płatonow”
Elżbiecie Zajko z PWSFTviT w Łodzi za rolę w spektaklu „Pomysłowe mebelki
z gąbki” oraz za rolę Harper Pitt w spektaklu „Anioły w Ameryce”.

Jury przyznało cztery równorzędne nagrody aktorskie w wysokości 3.000 złotych każda:
Żanecie Homie z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu „Jutro zawsze będzie jutro”
Piotrowi Packowi z PWSFTviT w Łodzi za rolę w przedstawieniu „Pomysłowe mebelki z gąbki”
Konradowi Szymańskiemu z AT Warszawa za rolę Złotowłosego Parysa
i Nieszczęsnego Menelaosa w przedstawieniu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” oraz za rolę Osipa w spektaklu „Płatonow”
Kseni Tchórzko z PWSFTviT w Łodzi za role w spektaklu „Pomysłowe mebelki
z gąbki” oraz za role Hannah Porter Pitt, Ethel Greenglass Rosenberg, Rabbi Isidor Chemelwitz w spektaklu „Anioły w Ameryce”.

Jury przyznało dziesięć równorzędnych wyróżnień w wysokości  1.000 złotych każde:
Aleksandrze Skrabie z PWSFTviT w Łodzi za rolę w spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki” oraz za rolę Małolaty Ali w spektaklu „Śliskie słowa”
Michałowi Sikorskiemu z AST w Krakowie za rolę w spektaklu „Zachodnie Wybrzeże”
Katarzynie Gałązce z AT Warszawa za rolę Tanecznicy w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej”
Kindze Zygmunt z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu „Siksy”
Jakubowi Kordasowi z AT Warszawa za rolę Chyżego Patroklesa w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” oraz za rolę Płatonowa w spektaklu „Płatonow”
Tomaszowi Mechowickiemu z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” oraz w spektaklu „Jutro zawsze będzie jutro”
Karolinie Rzepie z AST w Krakowie Filia we Wrocławiu za role w spektaklu „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” oraz w spektaklu „Jutro zawsze będzie jutro”
Aleksandrowi Kaźmierczakowi z AT Warszawa za rolę Hektora Niezrównanego w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej”
Małgorzacie Kozłowskiej  z AT Warszawa za rolę Kasandry w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” oraz Saszy w spektaklu „Płatonow”
Kamili Brodackiej z  AT Warszawa za rolę Powabnej Kressydy w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej” oraz Wengierowicza i Wengierowicza – syna w spektaklu „Płatonow”

Jury przyznało nagrody specjalne:
nagrodę im. Jana Machulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” w wysokości 100 USD Vanessie Aleksander z AT Warszawa 
- dwie nagrody w wysokości 2.000 zł każda ufundowane przez Opus Film dla aktorów, których chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym:
- Kseni Tchórzko z PWSFTviT w Łodzi
oraz
- Piotrowi Packowi z PWSFTviT w Łodzi
- nagrodę w wysokości 2.000 zł za wrażenia audialne ufundowaną przez Grupę Toya: 
Jakubowi Głukowskiemu z AST Kraków Filia we Wrocławiu za rolę w spektaklu „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” oraz za rolę w spektaklu „Jutro zawsze będzie jutro”

Nagrody publiczności 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w wysokości 2.000 zł każda otrzymują:
Elżbieta Zajko z PWSFTviT w Łodzi za role w spektaklach „Pomysłowe mebelki z gąbki” oraz „Anioły w Ameryce”
Jakub Głukowski z AST Kraków Filia we Wrocławiu za role w spektaklach „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” oraz „Jutro zawsze będzie jutro”.Kategoria

Teatr
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.