Nowy zarzuca sieć | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Nowy zarzuca sieć

TEATR. Teatr Nowy w Łodzi na czas wakacji przenosi się do sieci. W ramach projektu Kultura online „Zarzucamy sieć” zostaną zaprezentowane spektakle i monodramy znane z repertuaru teatru. Pierwszą premierą, którą widzowie będą mogli oglądać już od 24 lipca będzie „Humanka”, spektakl w reżyserii Leny Frankiewicz. Transmisja online już 24 lipca o godzinie 19.
To tegoroczna premiera Teatru Nowego, która wzięła udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Akcja „Humanki” dzieje się w nieodległej przyszłości, w świecie zdominowanym przez technologię. Ludzie żyją w otoczeniu humanoidów – obdarzonych sztuczną inteligencją robotów stworzonych na podobieństwo człowieka. Humanki i humani wyręczają ludzi w pracy, ale pełnią też funkcję idealnych partnerów życiowych – idealnych, bo wyposażonych zgodnie z potrzebami właściciela. „Humanka” to miłosne science-fiction opowiedziane w błyskotliwy, dowcipny sposób, ale nie pozbawione poważnych refleksji o przyszłości ludzkiego gatunku, który sam dla siebie jest największym zagrożeniem. Występują: Monika Buchowiec, Mirosława Olbińska, Anna Bieżyńska, Marianna Zydek, Łukasz Gosławski, Dymitr Hołówko, Michał Kruk, Adam Mortas, Bartosz Turzyński. Transmisja spektaklu online już 24 lipca o godzinie 19 na stronie www.nowy.pl.

Już od teraz dostępne są miniatury teatralne „Opowieści z baru Kokos” w reżyserii Macieja Wojtyszki, które powstały na podstawie zabawnych felietonów Anatola Potemkowskiego, publikującego w magazynie „Szpilki”. Drugi sezon „Opowieści...” startuje we wrześniu. Na sześć miesięcy zostaną udostępnione w Internecie spektakle „Kościuszko. Ostatnia bitwa” oraz „Kobro” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. W sieci pojawią się także monodramy ze Sceny pod Sufitem – spektakle w wykonaniu Wojciecha Bartoszka i Wojciecha Oleksiewicza.

Fot. NK / mat. teatru

Kategoria

Teatr