Parkour: kultura ruchu w AOIA. | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Parkour: kultura ruchu w AOIA.

Foto: Magda Lasota

Parkour to zjawisko wykreowane we Francji około 25 lat temu o bogatym dorobku międzynarodowym oraz szerokim spektrum. Parkour, potocznie postrzegany jako miejski sport, właściwie jest sztuką pokonywania przestrzeni, a nawet filozofią życia. Ten oddolny ruch szybko stworzył rozległe środowisko i silnie oddziałuje społecznie. Jego miejsce w kulturze jest oczywiste, a jednak niedowartościowane. Rusza nowa inicjatywa Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, poświęcona właśnie parkourowi. 
W AOIA parkour zostaje wprowadzony w celu efektywnej edukacji ruchowej i szeroko pojmowanej rewitalizacji. Dyscyplina uzyska lepsze warunki do rozwoju. Do prowadzenia żywej refleksji i promocji powstał blog pt. Parkour: Kultura Ruchu ( https://aoia159965222.wordpress.com/ ) prowadzony przez specjalistę w dziedzinie Kubę Adamowskiego. Dla zainteresowanych praktyką jest już dostępna oferta treningów na poziomie zaawansowanym jak i podstawowym, dla grup i uczestników indywidualnych. Specjalna jest również oferta  familijna, bowiem Parkour to ciekawy sposób wspólnego spędzania czasu i zabawy. (www.aoia.pl, https://www.facebook.com/200384283308097/posts/4135264379820048/ )

W przyszłości  AOIA przewiduje organizację międzynarodowych zlotów i specjalistycznych konferencji. Parkour wraz ze Sceną Tańca AOIA uzupełniają się działaniach, dając obraz  współczesnego myślenia  o ludzkim ruchu i jego kulturotwórczym znaczeniu.

Odpowiedzialny za Parkour w AOIA jest Kuba Adamowski - certyfikowany instruktor z piętnastoletnim doświadczeniem w praktyce. Animator, instruktor samoobrony, posiadacz niebieskiego pasa Kombat Kalaki. Absolwent szkoły kaskaderów „13”. Współzałożyciel klubu Parkour Wrocław, członek grupy Parkour Generations w Londynie w latach 2012-2014, pierwszy polski instruktor z certyfikatem ADAPT. Od 2012 aktywny w Polsce, Anglii i Norwegii, doświadczony w pracy indywidualnej, jak z dużymi grupami, tak z dziećmi, jak dorosłymi. Współpracował z Instytutem J. Grotowskiego (2014, 2015 - Ścieżka na festiwalu Cyrkulacje).

Parkour w AOIA - od lutego ruszają zajęcia w plenerze: 

• otwarte familijne zajęcia parkourowe dla dzieci 8+.  W każdą sobotę w godzinach 12.00 - 13.30 (cena 20zł)
• stały trening w grupie 18+ w każdy wtorek i czwartek w godzinach 17-19 (karnet 100zł/msc)
• trening indywidualny o zróżnicowanym poziomie sprawności (150zł)

Zgłoszenie należy przesłać na adres: parkour.edukacja@gmail.com . W  zwrotnej odpowiedzi zostaną przekazane informacje dotyczące miejsca spotkania i warunków treningu. Realizacja zajęć będzie uzależniona bezpośrednio od pogody. 

https://www.youtube.com/watch?v=cS2VYkKqZVs

mat. prasowe 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
  • od 01-02-2021

Bilety

zajęcia dla dzieci 20 zł/karnet miesięczny 100 zł/trening 150 zł

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Zachodnia 54/56

Kontakt

tel. 42 633 26 41