„Pretty Woman” na początek | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

„Pretty Woman” na początek

„Pretty Woman”, fot. Michał Matuszak

Teatr Muzyczny w Łodzi zapowiada nowy sezon. Otworzą go musical „Pretty Woman” (23 września) oraz pierwszy powakacyjny Krakowski Salon Poezji. Jesienią w repertuarze pojawią się: „Les Misérables”, „Złap mnie, jeśli potrafisz” i „Skrzypek na dachu”, a wiosną autorski musical Jakuba Szydłowskiego, oparty na kanwie gotyckiej powieści Brama Stokera – „Drakula”.
– Nadchodzący sezon to wzruszające opowieści, znakomici, uwielbiani przez publiczność wykonawcy i przede wszystkim świetna muzyka. Fotele na naszej widowni czekają zarówno na miłośników współczesnych musicali, jak i klasyki – zapowiada Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

„Pretty Woman”, czyli opowieść o miłosnych perypetiach Vivian i Edwarda, klasyka filmu w wersji teatralnej – zrealizowany z rozmachem musical z piosenkami Bryana Adamsa i Jima Vallance’a – gościć będzie ponownie na deskach teatru od 23 września, by po jedenastu przedstawieniach wrócić w styczniu i lutym. Na weekend inaugurujący sezon zaplanowane zostało również spotkanie z Krakowskim Salonem Poezji w Łodzi. W wybraną niedzielę każdego miesiąca przedstawiciele różnych aktorskich generacji – ci uznani i ci, którzy dopiero rozpoczynają drogę do wielkiej kariery – czytać będą poezję wybitnych twórców, m.in. Anny Świrszczyńskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Tradycyjnie Salonowi towarzyszyć będzie muzyka. Wyboru poezji dokonuje Bronisław Maj – pochodzący z Łodzi poeta, eseista, krytyk literacki, współtwórca Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej.

Październik to z kolei czas wielkiego pościgu, czyli „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Zbierający świetne recenzje i lubiany przez publiczność tytuł to świetna – osadzona w latach 60. i oparta na faktach – historia oraz muzyka Marca Shaimana. Z niełatwym zadaniem kreowania wielowymiarowej postaci pełnego uroku oszusta Franka Abagnale’a mierzą się naprzemiennie Karol Drozd, Marcin Franc oraz Maciej Marcin Tomaszewski. W roli nieustępliwego agenta Hanratty’ego zobaczymy Krzysztofa Cybińskiego i Jarosława Oberbeka.
 
Jesienią powrócą też „Les Misérables” – musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, będący adaptacją „Nędzników” Wiktora Hugo. Łódzka premiera tego tytułu odbyła się w 2017 roku a bilety na spektakle wyprzedawały się z dużym wyprzedzeniem. Na przestrzeni lat popularność łódzkiej inscenizacji nie spada. Produkcję będzie można oglądać od 11 listopada a następnie w styczniu i czerwcu. Na połowę grudnia czekają zapewne miłośnicy „Skrzypka na dachu”. Tytuł wznowiony pod koniec minionego sezonu z okazji jubileuszu 40-lecia premiery polskiej, wystawiony zostanie trzykrotnie. Publiczność znów ze wzruszeniem śledzić będzie losy Tewjego Mleczarza i jego pięciu córek.

Najbliższy sezon to również propozycje dla młodszych widzów – „Madagaskar. Musicalowa przygoda” i „Tadek na tropach Minotaura” oraz widowiska: koncert przebojów muzyki filmowej i „Prosimy nie wyrywać foteli” (także w wydaniu sylwestrowym). Powrócą niedzielne spotkania z cyklu „W samo południe”, które w tym sezonie zyskają także familijną odsłonę.  
 
Co w drugiej części sezonu? W kwietniu 2024 roku zaplanowano VIII edycję festiwalu OFF-Północna i VI Konkurs Piosenki im. Jonasza Kofty, a w maju wyczekiwaną premierę autorskiego musicalu Jakuba Szydłowskiego „Drakula”. Oparta na słynnej powieści Brama Stokera historia młodego prawnika Jonathana Harkera zostanie ożywiona poprzez wspaniałe kompozycje Jakuba Lubowicza i libretto Jakuba Szydłowskiego. Premiera planowana jest na 18 maja 2024 roku, a już wkrótce ogłoszony zostanie casting, w którym wyłonieni zostaną odtwórcy głównych ról.

Materiały prasowe.

Kategoria

Teatr