Scena letnia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =

Scena letnia

To nieprawda, że w wakacje nie ma gdzie iść do teatru albo grają tylko to, co już wszyscy widzieli. Dom Literatury, jak co roku, zaprasza na letnie spektakle. Najbliższe przedstawienie można zobaczyć 7 sierpnia.
Przegląd Małych Form Teatralnych odbywa się już XXI raz. Spektakle, sprowadzane z całej Polski, grane są w każdą środę o g. 19 na scenie Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17. Przegląd ma charakter konkursowy. W najbliższą środę  Łodzianie zobaczą spektakl znad morza, przygotowany przez Fundację Teatru Czwarte Miasto, mającą siedzibę w Gdyni.

Tytuł: Kłopoty małżeńskie

Fundacja Teatru Czwarte Miasto (Gdynia)

Adaptacja i reżyseria: Maciej Konopiński
Muzyka: Neoquartet, Iwo Olszewski, Paweł Zagańczyk
Światło i dźwięk: Martyna Janczewska
Występują: Anna Kociarz, Maciej Konopiński

Autorzy, nie stroniąc od żartu i dystansu, pokazują odwieczną damsko - męską walkę o dominację. Kinga i Robert to typowe małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Kłótnia i awantura to ich chleb powszedni. Niewyjaśnione i zamiecione pod dywan problemy doprowadziły oboje do decyzji o rozwodzie. W ferii wzajemnych kpin i złośliwości małżonkowie usiłują przeciągnąć sąd (i publiczność) na swoją stronę.

Bilety na Letnią Scenę 2019 można kupić w siedzibie Domu Literatury od poniedziałku do piątku w g. 10-18, zarezerwować telefonicznie i odebrać najpóźniej dzień przed spektaklem (nr. tel 42 636 68 38) bądź zakupić online na interticket.pl.

Opis spektaklu i zdjęcie http://dom-literatury.pl/letnia-scena-2019/

Kategoria

Teatr