Teatr Kamila Maćkowiaka się przenosi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Teatr Kamila Maćkowiaka się przenosi

Kamil Maćkowiak w spektaklu "Klaus - obsesja miłości", fot. Joanna Jaros

Teatr Kamila Maćkowiaka odchodzi z Monopolis. Spektakle będą tam prezentowane do końca grudnia, a od stycznia 2022 roku teatr na jakiś czas przeniesie się do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, gdzie przedstawienia będą wystawiane co drugi weekend.
W znalezieniu nowego miejsca na działalność teatru pomogło miasto. To rozwiązanie tymczasowe - na pół roku. Trwają poszukiwania stałego miejsca dla Teatru Kamila Maćkowiaka.

Powodem rozstania Fundacji Kamila Maćkowiaka ze Sceną Monopolis były sprawy finansowe. Na stronie Fundacji Kamil Maćkowiak napisał w oświadczeniu dla widzów m.in.: "Niestety, otrzymałem informację, że koszty prowadzenia mojego teatru w Monopolis drastycznie wzrosną, a absolutnie nie zgodzę się na przeniesienie tej podwyżki na Was, przez podniesienie ceny biletów. Dlatego, z wielkim żalem, jestem zmuszony zakończyć piękny rozdział w moim życiu, jakim jest Teatr Kamila Maćkowiakaw Scenie Monopolis".

Z kolei Krzysztof Witkowski, prezes spółki Virako, właściciela Monopolis, odpowiedział w swoim oświadczeniu: "Podczas naszej współpracy Fundacja pokrywała jedynie ułamek kosztów związanych z obsługą techniczną spektakli i samego miejsca. A te są niestety niebagatelne i jak wszystko w ostatnim czasie - lawinowo rosnące. Niemniej jednak, szukając najlepszego rozwiązania, zaproponowaliśmy Fundacji Kamila Maćkowiaka ich częściową rekompensatę poprzez dalsze, finansowe wsparcie. Wszystko właśnie po to, by nie trzeba było kosztów tych przerzucać w całości na Widza".

Najnowsza premiera Teatru Kamila Maćkowiaka - 20 i 21 XI 2021. Będzie to „Zombi” Christiana Lollike. W przedstawieniu, które reżyseruje Waldemar Zawodziński, wystąpią: Karol Puciaty, Mateusz Rzeźniczak, Kamil Maćkowiak oraz drag queens: Lady Brigitte, Lukrecja, Zicola.

Kategoria

Teatr