Teatry rozkwitną wiosną | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Teatry rozkwitną wiosną

W najbliższych tygodniach miłośnicy teatru będą mogą uczestniczyć w czterech dużych festiwalach teatralnych lub wybrać się na spektakle w ramach już trwającego jubileuszowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Jednakże oferta 17 łódzkich teatrów i scen teatralnych jest wyjątkowo bogata tej wiosny, a do końca sezonu spektakli będzie aż 200!
Od 22 marca do 27 marca trwać będzie Teatropolis,  a już w pierwszej połowie kwietnia Teatr Muzyczny zaprasza na wyjątkowe spektakle muzyczne w ramach Festiwalu OFF-Północna. W tym samym miesiącu rozpoczną się Łódzkie Spotkania Baletowe, które organizuje Teatr Wielki. To właśnie tam odbędzie się premiera "Romea i Julii", przygotowana przez legendarną Sahę Waltz. Będzie to jej pierwsza realizacja choreograficzna  spektaklu baletowego w Polsce z polskim zespołem baletowym.

Jeszcze w marcu najmłodszych widzów będzie gromadzić Baśniowa Piotrkowska, która wiosną zagości w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, by latem pojawić się znów w Pasaży Róży. Warto też pamiętać o 42. Festiwalu Szkół Teatralnych, który dzięki Szkole Filmowej w Łodzi już w maju zgromadzi liczną publiczność, wypatrującą młodych aktorskich talentów w Teatrze Studyjnym i Nowym.

Na 18 maja zaplanowano premierę najnowszego musicalu Teatru Muzycznego pt. „Dracula". Miłośników sztuk teatralnych czekają także między innymi w Teatrze Pinokio, w Teatrze Nowym czy Teatrze Jaracza.

Z całą wiosenną ofertą teatrów można zapoznać się tutaj

Kategoria

Teatr