Teatry szyją maseczki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Teatry szyją maseczki

Fot: Grzegorz Puchacz

Łódzkie teatry włączają się akcję szycia maseczek ochronnych dla pielęgniarek i lekarzy, którzy mają lub mogą mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Jako pierwsze do akcji "Łódź szyje dla medyków" włączyły się obie pracownie krawieckie Teatru Wielkiego w Łodzi. Teraz dołącza Teatr Nowy.
Maseczki mają dostarczać potrzebującym w szpitalach wolontariusze. Materiał, z jakiego powstają, dostarczyła właścicielka firmy odzieżowej Blue Shadow ze Rzgowa - Sara Barna. Zapowiedziała też, że podejmują się wyzwanie i zaczynają projektować fartuchy i kombinezony ochronne (czytaj całość artykułu). 

Z kolei pracownia krawiecka Teatru Nowego szyje maseczki dla podopiecznych Fundacji Krwinka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 im. Marii Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wczoraj przekazano pierwszą ich partię. Ponadto Grzegorz Puchacz, kierownik pracowni krawieckiej Teatru Nowego, zaprojektował i uszył maseczki dla Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera. Pierwsze maseczki również dotarły do szpitala już wczoraj.

W innych miastach dla potrzebujących pracują także m.in. Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Opera na Zamku w Szczecinie, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

mat. nadesłane / red.

Kategoria

Teatr