W Muzycznym nowe otwarcie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

W Muzycznym nowe otwarcie

Grażyna Posmykiewicz

Grażyna Posmykiewicz pozostanie dyrektorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Wygrała konkurs i tym samym rozpoczyna trzecią kadencję na tym stanowisku. Do współpracy, jako szefa artystycznego sceny, zaprasza Jakuba Szydłowskiego. Dotąd tę funkcję pełnił Zbigniew Macias.
Grażyna Posmykiewicz z Teatrem Muzycznym związana jest od ponad dwudziestu lat. Najpierw jako zastępca dyrektora, później jako dyrektor. – Ostatnie pięć lat pracy i ogromnego zaangażowania całego zespołu pozwoliło nam nie tylko w sposób widoczny odświeżyć repertuar i wprowadzić na łódzką scenę zrealizowane z rozmachem  światowe tytuły, ale przede wszystkim zbudować wokół teatru społeczność – mówi Grażyna Posmykiewicz. – Nasi widzowie wracają, interesują się naszą ofertą edukacyjną, kontaktują się z nami. Społeczność Muzycznego to również pozyskani do współpracy wykonawcy, zarówno młode talenty, jak i tuzy musicalu – podkreśla i zapowiada, że teatr będzie nadal ubiegał się o licencje na głośne tytuły, jednak nie zamierza na tym poprzestać. W repertuarze gościć będą lubiane przez publiczność koncerty, ale również autorskie propozycje.

W realizacji planów dyrektor Posmykiewicz wspierać ma nowy szef artystyczny teatru. Rekomendację na to stanowisko otrzymał Jakub Szydłowski – aktor musicalowy i dubbingowy, współpracujący między innymi z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, czy Teatrem Studio Buffo, przez kilkanaście lat związany na stałe z warszawską Romą. Reżyser spektakli muzycznych, musicali i koncertów. W Teatrze Muzycznym w Łodzi wyreżyserował „Madagaskar. Musicalowa przygoda” oraz „Cyrano”. –  Zaproszenie mnie do współtworzenia Teatru Muzycznego w Łodzi odbieram jako prawdziwy zaszczyt i nie lada wyzwanie – podkreśla Jakub Szydłowski.

W nadchodzącym sezonie powrócą głośne „Miss Saigon” i „Madagaskar”. Pojawią się koncerty. Pierwszy to sylwestrowa premiera „Magiczny Muzyczny”, drugi – w styczniu – koncert muzyki filmowej „Muzyczna HollyŁódź”. Ten sezon przyniesie też pożegnanie z „Les Misérables”. Wielką premierą zaplanowaną na przyszły rok będzie „Tajemniczy ogród” – po raz pierwszy na polskiej scenie musical Lucy Simon na podstawie powieści Frances H. Burnett w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Na równi z głośnymi tytułami swoje miejsce w repertuarze znajdą małe, autorskie spektakle, takie jak „Moniuszko inaczej” z doskonałymi aranżacjami Krzysztofa Brzezińskiego, który już w listopadzie.

Ponadto Muzyczny zapowiada kontynuację Festiwalu OFF-Północna i rozwijanie jego formuły. Kolejna, czwarta już, edycja wydarzenia ma się odbyć w dniach 18-26 kwietnia, a jej program poznamy na początku 2020 r.  W kolejnej kadencji dyrektor Posmykiewicz zamierza kontynuować rozbudowę oferty edukacyjnej, między innymi o warsztaty dla najmłodszych dzieci, ale również wzmocnić rolę teatru jako miejsca integrującego mieszkańców tej części Łodzi.

Kategoria

Teatr