Zagraj w Pinokiu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Zagraj w Pinokiu

Teatr Pinokio w Łodzi poszukuje aktora i aktorki. Oczekiwania: talent, sceniczny temperament, umiejętności taneczne i wokalne, ale też wrażliwość na wielopokoleniową publiczność. Zgłoszenia wideo do pierwszego etapu można nadsyłać do 14 stycznia.
Zaproszenie do castingu skierowane jest do artystów do 30 roku życia – studentów i absolwentów akademii teatralnych lub adeptów sztuki teatru mogących pochwalić się znakomitymi umiejętnościami w zakresie tańca, śpiewu, mówienia wierszem i prozą.

– Dobrze widziana jest umiejętność pracy z lalką, lecz nie jest to warunek konieczny, możemy nad tym popracować wspólnie – mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi. – Nie chodzi nam o posiadane tytuły czy dyplomy, potwierdzające konkretne kwalifikacje, raczej talent i wrażliwość, pozwalające wpisać się w nasz zespół i rozwijać wspólną wizję teatru – podkreśla i dodaje, że Pinokio jest miejscem wykraczającym poza ramy tradycyjnej instytucji kultury. Jego misją jest przygotowywanie spektakli repertuarowych oraz działań z pogranicza różnych dziedzin twórczości dla widzów w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży. W swoim repertuarze ma zarówno przedstawienia dla najmłodszych, dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Teatr proponuje również działania okołoteatralne, tj. warsztaty, zajęcia podczas ferii, festiwale, koncerty, programy animacyjno-edukacyjne.

Casting jest dwuetapowy. Do 14 stycznia na adres promocja@teatrpinokio.pl należy przesyłać zgłoszenia w wiadomości zatytułowanej: CASTING Imię Nazwisko. Zgłoszenie powinno zawierać CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji, numer telefonu kandydata, kilka zdjęć, w tym portret i zdjęcie sylwetki oraz trwające do trzech minut demo – w postaci linku do wybranej platformy wideo lub dysku online. Może być to dowolne nagranie prezentujące umiejętności taneczne, wokalne, aktorskie lub animacyjne uczestnika castingu.

W drugim  etapie castingu wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do nowej siedziby teatru przy ulicy Sienkiewicza 75/77, by na jego scenie zmierzyć się z zadaniami grupowymi i indywidualnymi, które umożliwią im zaprezentowanie pełni umiejętności. Teatr oferuje wybranym w castingu aktorom zatrudnienie na etat, a osobom spoza Łodzi  pomoc w znalezieniu zakwaterowania.

Kategoria

Teatr