Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Łodzianie lubią swoje domy kultury. Ale są też tacy, którzy pragną je reformować albo zamykać. Pracownicy i dyrektorzy bronią instytucji jak niepodległości, bo wiedzą, że nikt nie stanie w ich obronie.
W 2013 roku minęło 60 lat, od kiedy przy ulicy Traugutta działa dom kultury. Ale historia samego budynku jest o 20 lat starsza.
Piotr Grobliński komentuje sprawę wywiadu księdza Ireneusza Bochyńskiego.
Na pogrzebie zaprzyjaźnionego poety powróciłem w myślach do problemu piękna.
Ekologicznie i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju – tak zarządzana jest Manufaktura. Potwierdza to otrzymany  certyfikat BREEAM In-use w kategorii Building Management.
Dekada działalności to 3,7 mln złotych przychodu, ponad milion egzemplarzy wydanych materiałów promocyjnych, promocja regionu łódzkiego na 120 imprezach targowych na 16 rynkach i ekwiwalent reklamowy w wysokości 20 milionów złotych.
W tym samym czasie w różnych miejscach Łodzi ruszają programy dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych zarazem. Kto ma dobry pomysł, może uzyskać wsparcie.
Akurat w dniach 4-6 listopada, czyli w pierwszych trzech dniach "drogowej rewolucji" gości w Łodzi Jan Gehl, wybitny duński architekt i urbanista, specjalista od czynienia miast bardziej przyjaznymi ludziom. Człowiek, którego pomysły uczyniły Kopenhagę najlepszym miejscem do życia, przybył do Łodzi doradzać samorządowcom i architektom w sprawach rewitalizacji. Ironia losu polega na tym, że przybył w dniu rozpoczęcia inwestycji całkowicie sprzecznej z jego ideami.
Energię mierzy się w dżulach. Dużą energię w kilo- i megadżulach. A w czym zmierzyć słabość i inercję?
Kiedyś w domu miało się telewizor, pralkę, lodówkę i pismo, że „w odpowiedzi na podanie obywatela informujemy, iż prośba o zainstalowanie telefonu zostanie zrealizowana w terminie 12 lat”. Świat był prosty jak antena z drutu na dachu.