Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
"Wiersze łódzkie żartobliwe" Wiesława Nowickiego otrzymały wyróżnienie w Konkursie Wydawnictw Literatury Pomorskiej na XV Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2014".
Łódzki poeta Przemysław Dakowicz został laureatem Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz". Nagrodę wręczono 30 czerwca w Muzeum Gałczyńskiego w Praniu. Jury nagrodziło wydany przez Topos tom Teoria wiersza polskiego.
Prezentujemy niepublikowany wcześniej wiersz Macieja Roberta, łódzkiego poety związanego zawodowo z Domem Literatury.
Spotkania autorskie pisarzy cieszą się coraz mniejszą uwagą publiczności. Ludzie, o ile interesują się jeszcze literaturą, wolą czytać książki niż słuchać mówiącego coś niepewnym głosem autora.
Jak zainteresować dziecko miastem, w którym żyje? Jak sprawić, by stało się dla niego ważne? Karolina Kołodziejczyk ma na to pomysły i dzieli się nimi w swojej książeczce przeznaczonej dla dzieci od piątego roku życia. A tak się składa, że to jednocześnie pomysły na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców.
Nagrodę w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi jury przyznało publikacji „Fabryka snów” pod redakcją i z tekstami Stanisława Zawiślińskiego w opracowaniu graficznym Adama Bremera i Jędrzeja Łosia. Wydawcą książki jest TOYA sp. z o.o.
Tego jeszcze nie było - Dom Literatury na swoją letnią imprezę zbiera pieniądze w Internecie. Żeby odbyło się tegoroczne Forum Młodej Literatury, potrzeba 6 000 złotych.
Tomasz Cieślak recenzuje nowy tom Kacpra Bartczaka pod intrygującym tytułem Przenicacy.
21 marca, w Światowy Dzień Poezji, ogłoszono VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. MDK w Radomsku adresuje go do poetów przed debiutem książkowym. Zgłoszenia do końca lipca.
31 marca - premiera tomiku poetyckiego łodzianki Beaty Wielkopolan pt. "Liturgia czasu".