Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Kamil Kuskowski znany jest z poczucia humoru i ironicznego dystansu do tradycji sztuki. Z abstrakcji geometrycznej, ale i z realizmu, czerpie garściami, jednak nigdy na poważnie. 
RECENZJA. Łatwo wyśmiać trywializm filmowych i literackich romansów. Dużo trudniej jest uświadomić ich siłę, jednocześnie ujawniając, że dotyczyć mogą każdego. Udało się to dwóm artystkom Mieke Bal i Michelle Williams Gamaker.
RECENZJA. W działaniach Zbigniewa Rybczyńskiego dostrzegalna jest wielokierunkowość w sposobach eksperymentowania z obrazem. Prace, które znalazły się na retrospektywnej wystawie autora w Galerii Atlas Sztuki są tego dowodem.
RECENZJA. Wystawa, którą możemy oglądać w Galerii Manhattan poddaje refleksji problematykę miejsca, jakim jest dom rodzinny. Dom, który nie zawsze jest schronieniem. Czasem bywa „gettem”, które daje szkołę życia.
RECENZJA. Muchy i pająki kłębią się na pajęczynach, opuszczony szpital psychiatryczny staje się ogrodem faktur i kształtów, a człowiek-rzeźba snuje się po świecie... W Galerii FF trwa wystawa zdjęć Anny Mirgos.
RECENZJA. Wystawa, którą możemy oglądać w Ośrodku Propagandy Sztuki jest próbą interpretacji dzieł muzycznych Witolda Lutosławskiego. Artyści biorący udział w projekcie mieli trudne zadanie: połączenie wrażeń wizualnych ze słuchowymi.
RECENZJA. Niezwykły zbiór obrazów należących do anonimowego łódzkiego kolekcjonera możemy oglądać w Muzeum Miasta Łodzi. Wystawa pt. Młodopolskie fascynacje. Malarstwo z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku z kolekcji prywatnej daje nie tylko fascynujący obraz sztuki, ale też pokazuje klimat tamtych czasów.
RECENZJA. Oglądając prezentowane na wystawie w Muzeum Sztuki obiekty, odkrywamy fragmenty rzeczywistości, które są nam bardzo dobrze znane. Foldery reklamowe, pocztówki, pudełka po papierosach, opakowania po żywności i kosmetykach, zabawki tworzą kolekcję, która mogłaby powstać w każdym zakątku świata.
Nie chcesz kupować obrazu, a chciałbyś powiesić jakiś na ścianie mieszkania? Jest już taka możliwość. W Łodzi powstała firma... wypożyczająca dzieła sztuki współczesnej.
To projekt, który widzi – mówiła Joanna Rajkowska podczas wykładu o swojej najnowszej pracy, którą obecnie realizuje w Łodzi.