Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA: Prezentowana w Galerii Nowej wystawa fotografii Marka Maliszewskiego pt. W połowie drogi… to polifoniczna opowieść o ludziach. Bohaterami zdjęć są uchodźcy z Czeczenii, mieszkający w Łomży.
Akademię Pana Kleksa kręcono w pięknym Nieborowie oraz w Łodzi. A kogo kręci Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi? Nieboraków. Kleks.
RECENZJA. Jak znakomitym artystą był Lech Kunka, można było przekonać się w ubiegłym roku, oglądając wystawę jego prac w Muzeum Miasta Łodzi. Teraz w tym samym miejscu znalazły się jego projekty scenograficzne, teatralne plakaty i lalki. Niektóre znakomite. 
RECENZJA: Atrakcyjne kolorystyczne płaszczyzny obrazów Joanny Maślejak stanowią barwny spektakl. W owych obrazach abstrakcyjnych autorka utrwala miejsca i sytuacje, które ulegają znacznemu uproszczeniu.
Czym dla wystawy jest jej architektura? Czy to tylko tło ekspozycji, a może środowisko, które podkreśla relacje między dziełem sztuki, zamysłem kuratora, a odbiorcami? Czy, jeśli kurator jest reżyserem całego wydarzenia, architekt przestrzeni może być niejako jego choreografem? O tym opowiada Krzysztof Skoczylas - architekt krajobrazu, architekt i grafik.
RECENZJA: Ekspozycja prac w Ośrodku Propagandy Sztuki obejmuje rozległy dorobek Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego. Jest to wystawa retrospektywna, pokazująca szerokie spectrum problemów natury artystycznej i dydaktycznej.
Zespół Łódź Design Festival wygrał konkurs Instytutu Adama Mickiewicza na opracowanie wystawy polskiego wzornictwa podczas Salone Internationale del Mobile w Mediolanie – najważniejszej na świecie imprezy poświęconej designowi.
RECENZJA. Wszystko, co przekazują nam media, to manipulacja – zdaje się mówić Jarosław Kozłowski. Trwa wystawa jego dwóch instalacji w Galerii Atlas Sztuki.
W Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury trwa nietypowa wystawa – Andrzej Cieślik prezentuje zaprojektowaną przez siebie scenografię do nieistniejącego (jeszcze) spektaklu. 
Muzeum Sztuki co pewien czas zmienia układ swojej sztandarowej wystawy. Prezentowana na trzech poziomach ms2 kolekcja sztuki XX i XXI wieku zyskuje nowy tytuł, nową oprawę scenograficzną i nowy opis. Zmienia się też wybór pokazywanych prac.