Marcin Hycnar dyrektorem Teatru im. Jaracza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Marcin Hycnar dyrektorem Teatru im. Jaracza

Marcin Hycnar. fot. Adam Staśkiewicz / mat. pras.

Zarząd Województwa Łódzkiego na posiedzeniu 30 listopada powołał nowego dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 1 grudnia stanowisko to obejmie Marcin Hycnar, pozytywnie zaopiniowany m.in. przez ministra kultury.
W lipcu Zarząd Województwa Łódzkiego uruchomił procedurę konkursową, by znaleźć zastępcę dla Waldemara Zawodzińskiego, odwołanego ze stanowiska dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Konkurs został jednak nierozstrzygnięty -  żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów członków komisji. Zarząd postanowił więc odejść od formuły konkursu na rzecz powołania, występując o zaopiniowanie kandydata przez związki zawodowe Teatru, stowarzyszeni twórcze i ministra kultury. 

Marcin Hycnar podpisał kontrakt do 31 sierpnia 2024 roku. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, wykładowcą na tym drugim. W latach 2006–2016 pracował w Teatrze Narodowym. Od 2017 r. był dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z teatrami warszawskimi: Polskim, La M.ort, Laboratorium Dramatu, Montownią, Syreną, Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Ma 37 lat. W 2017 roku z rąk Prezydenta RP odebrał Srebrny Krzyż Zasługi.

mat. pras / red. 
fot. 
Adam Staśkiewicz / mat. pras.

Kategoria

Inne