Nowy rektor ASP: Przemysław Wachowski | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Nowy rektor ASP: Przemysław Wachowski

Przemysław Wachowski. Fot. Jarosław Darnowski

WYDARZENIE. W środę 5 sierpnia Kolegium Elektorów wybrało dr Przemysława Wachowskiego na nowego Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w kadencji 2020-2024. Dr Przemysław Wachowski zdobył w głosowaniu znaczącą przewagę głosów.
Dr Przemysław Wachowski zdobył w głosowaniu  41 głosów. Jego kontrkandydat, prof. dr hab. Marek Domański, uzyskał 11 głosów poparcia. Zgodnie ze statutem Uczelni, rektor elekt obejmie urząd 1 września 2020 roku.

Przemysław Wachowski urodził się w 1966 roku. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1995 roku na Wydziale Edukacji Wizualnej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W uczelni pracuje od 1994 roku. W pracowni malarstwa współpracował z profesorami: Jackiem Bigoszewskim, Tadeuszem Wolańskim i Włodzimierzem Stelmaszczykiem. Jest artystą, w którego pracach malarskich zasadniczą rolę odgrywa kolor. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, w Niemczech, Kanadzie, Czechach, Nikaragui.

Jest kierownikiem Pracowni Praktyki i Teorii Koloru w Instytucie Animacji i Edukacji Artystycznej. Był opiekunem Galerii Wydziału Edukacji Wizualnej oraz kuratorem wystaw. W latach 2008–2012 był Prodziekanem Wydziału Edukacji Wizualnej. W kadencjach 2012–2016 i 2016–2019 pełnił funkcję Dziekana Sztuk Wizualnych. Od 2019 roku jest dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych. W latach 2013–2019 był Pełnomocnikiem Rektora ds. jakości kształcenia.

Szczegółowy program wyborczy Rektora Elekta został zamieszczony na stronie ASP - TUTAJ

łk

Kategoria

Inne