Scena Monopolis w sieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Scena Monopolis w sieci

Justyna Szafran, foto: materiały prasowe

ONLINE. Scena Monopolis, która zainaugurowała działalność tuż przed początkiem pandemii, nie poddaje się. Będący jej operatorem Art Kombinat już przygotował pierwsze wydarzenia online, a na maj planuje kolejne. Pokaże na żywo aż sześć spektakli i pięć koncertów live,
Dwa wydarzenia z wymienionych będą premierowe: "Małe zbrodnie małżeńskie" w reżyserii Karola Wróblewskiego i "Perfect Lady Pank" - koncert Marcina Jarnuszkiewicza. W programie znalazł się też... muzodram. Wystąpią m.in.: Grażyna Wolszczak, Mirosław Zbrojewicz, Jacek Kawalec i Mary Komasa. Oto szczegóły:

Matka, żona i kochanka 03.05.2020, g.20.00
Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność…. Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili  odpoczynku,  a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność…Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką? Może i tak, ale Aneta Todorczuk w muzodramie „Matka żona kochanka” nie stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania, nie daje recepty, nie mówi „jak żyć”.

obsada: Aneta Todorczuk
Jacek Kita – piano
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenariusz: Aneta Todorczuk
Aranżacje: Tomasz Krezymon

Kandydat. Grażyna Wolszczak i Piotr Cyrwus, 05.05.2020, g.20.00 
„Kandydat” to błyskotliwy komediodramat, który porusza bardzo aktualne zagadnienia. Opowiada historię kandydata na urząd prezydenta (Piotr Cyrwus) oraz jego trenerki (Grażyna Wolszczak).

Od samego początku kandydata na prezydenta poznajemy jako niekompetentnego i mało inteligentnego człowieka, który podlega wielkiej manipulacji oraz presji ze strony swojej partii. Jednak rozwój sytuacji powoli zmienia tę ocenę. Zaczynają wypływać nowe, tajemnicze fakty z jego życia, które doprowadzą do…
Czy wszystko jest takie jak się nam wydaje na pierwszy rzut oka? Czy w polityce nie liczy się ani dobro, ani zło tylko skuteczność?
Znakomita para aktorska i zręcznie poprowadzona akcja spektaklu, odpowie na te pytania a także dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz tematów do przemyśleń.

obsada: Grażyna Wolszczak i Piotr Cyrwus,
scenariusz i reżyseria: Piotr Stawski,
muzyka: Krzysztof Brzeziński,
kostiumy i scenografia: Aneta Saks, Krzysztof Suski, Kamil Poddębski
Spektakl „Kandydat” jest produkcją Miejskiego Domu Kultury w Wołominie 

Nie ma. Osiecka/Satanowski – Justyna Szafran. 9.05.2020,g.20.00 
Justyna Szafran – aktorka i piosenkarka, zawodowo związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Po raz pierwszy z twórczością Agnieszki Osieckiej spotkała się ponad 20 lat temu. Wtedy to premierę miał spektakl „Nie żałuję” w reżyserii Jerzego Satanowskiego, z tekstami poetki. Po latach artystka wraca do tych utworów, interpretując je już inaczej niż za pierwszym razem. Jak sama mówi: „po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę”.

„Nie ma” to kilkanaście piosenek z muzyką Jerzego Satanowskiego, w zupełnie nowych aranżacjach na fortepian i kontrabas. Wśród utworów znalazła się też premiera  – nieznany wiersz Osieckiej, do którego muzykę skomponował Kuba Olejnik.

Justyna Szafran – śpiew
Rafał Karasiewicz – piano
Kuba Olejnik – kontrabas
Stylizacja i kostiumy: Anna Grygier, City Code
Aranżacje: Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik
Produkcja: PiArt Studio, Marta Jachnik, www.piartstudio.com.pl
Zdjęcia: Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
Czas trwania: 80 minut

Ta cisza to ja… 11.05.2020, godzina 20:00
Opowieść o trzech nałogach. O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości. O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego. Od pucybuta do milionera to uwielbiana przez większość widzów i reżyserów historia sceniczna. Powolne budowanie swojej pozycji, misternie planowana kariera i oszałamiający finał! A co jeśli życie obierze odwrotny kierunek i przyśpieszy niczym samochód wyścigowy? I właśnie tu spotykamy naszego bohatera, słabego człowieka z duszą artysty. Jacek Kawalec w niebywale realistycznej roli odsłania osobowość alkoholika ze wspaniałą przeszłością. Będzie więc wesoło, ale też nostalgicznie, będzie o miłości do kobiety i o miłości do alkoholu. I będą to miłości bez wzajemności. ArtKombinat zaprasza na ponad godzinne spotkanie, w trakcie którego zobaczymy momentami samych siebie, nabierzemy dystansu do swoich problemów, być może coś zaczniemy inaczej patrzeć na otaczających nas ludzi. 

Występuje: Jacek Kawalec
Autor:Jan Jakub Należyty
Reżyseria:Dariusz Szada-Borzyszkowski
Efekty specjalne: Maciej Pol
Muzyka: Maciej Mucha
Projekt scenograficzny: Jarosław Perszko 
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 20 min

W drugiej połowie maja zobaczymy spektakle i koncerty: "Coś przyjdzie - miłość lub wojna - koncert Leny Piękniewskiej, „Zapiski Oficera Armii Czerwonej” – monodram Piotra Cyrwusa, „Perfect Lady Pank” - koncert Marcina Jarnuszkiewicza, „Małe zbrodnie małżeńskie” - spektakl w reżyserii Karola Wróblewskiego, oraz koncerty: Mary Komasy („Disarm”) i Doroty Osińskiej (Cześć - to ja, Dorota), Ralpha Kamińskiego („Młodość”).

Spektakle i koncerty dostępne na kanale https://live.artkombinat.pl/
Bilety w cenie 15 zł lub 17 zł (daj dwójaka na Owsiaka – 2 zł przeznaczone jest na WOŚP).

Opis wydarzeń: mat.prasowe/pi
Zdjęcie: materiały prasowe

Scena Monopolis
  • 05-05-2020 godz 20:00
  • 11-05-2020 godz 20:00
  • 11-05-2020 godz 20:00
  • 16-05-2020 godz 20:00
  • 19-05-2020 godz 20:00
  • 24-05-2020 godz 19:30
  • 24-05-2020 godz 20:00
  • 26-05-2020 godz 20:00
  • 30-05-2020 godz 20:00
  • 30-05-2020 godz 20:00

Bilety

Bilety w cenie 15 zł lub 17 zł (daj dwójaka na Owsiaka – 2 zł przeznaczone jest na WOŚP).

Kategoria

Inne

Adres

Monopolis

Kontakt

ul. Kopcińskiego 58/60
90-032 Łódź