Teatr zawita do Domów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Teatr zawita do Domów

Ideą Projektu Domy Kultury jest umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych osobom, które mają do nich ograniczony dostęp, ze względu na sytuację finansową, społeczną czy zdrowotną. Projekt organizuje Teatr Pinokio, rekrutacją  zajmują się partnerzy, czyli stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani i MOPS w Łodzi.  By wziąć udział w projekcie, należy się do nich zgłosić do 23.09.2019. 
Projekt Domy Kultury stanowi gest wykonany wobec osób o ograniczonym dostępie do wydarzeń kulturalnych ze względu na wiek, stan zdrowia, pozycję społeczną oraz sytuację materialną. To zaproszenie do wspólnej refleksji i otwartej dyskusji o żywym języku sztuki poprzez spektakle i działania im towarzyszące.

Prezentacje odbywać się będą w prywatnych łódzkich mieszkaniach oraz  placówkach-domach; takich jak Domy Samotnej Matki, Domy Dziecka, Domy Pomocy Społecznej. Bazując na wymianie doświadczeń, twórcy i uczestnicy projektu zadziałają na rzecz lokalnych wspólnot – łącząc pokolenia, integrując się, wzmacniając więzi społeczne.
Tworząc Kulturę, stworzymy Dom. Tworząc Dom, stworzymy Kulturę.
Literacką inspiracją projektu stał się Miron Białoszewski – polski poeta, prozaik, dramatopisarz i aktor teatralny, w swoich utworach nieustannie postulujący o bliską, intymną rozmowę z czytelnikami i słuchaczami. Twórca Teatru na Tarczyńskiej oraz Teatru Osobnego; obu funkcjonujących w prywatnych mieszkaniach.

„Żeby robić literaturę, nie należy nigdy sięgać do literatury. Trzeba ją robić z czegoś żywszego i innego, właśnie z życia. Z życia i przeżycia.”
(Miron Białoszewski, Poezje wybrane)

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.
Za pierwszy etap rekrutacji odpowiedzialni są partnerzy Teatru Pinokio, tj. stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Chęć udziału w projekcie należy zgłaszać do ich przedstawicieli do dnia 23.09.2019 włącznie.
Reżyseria: Judyta Berłowska, Ewa Maria Wolska, Tomasz Kaczorowski
Scenografia: Agnieszka Wielewska
Muzyka: Piotr Osak
Premiery: listopad 2019

Opis projektu i zdjęcie - materiały nadesłane Organizatora, zdjęcie pochodzi  z serwisu www.szukajwarchiwach.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

Kategoria

Inne