Etiuda wygrała festiwal | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Etiuda wygrała festiwal

Etiuda fabularna w reżyserii i według scenariusza Martina Ratha, studenta Szkoły Filmowej w Łodzi,  w której główną rolę zagrał Marcin Kowalczyk ("Magik" w "Jesteś Bogiem" w reż. Leszka Dawida), wygrała 58. Cork Film Festival w Irlandii.
Etiuda fabularna w reżyserii i według scenariusza Martina Ratha, studenta Szkoły Filmowej w Łodzi,  w której główną rolę zagrał Marcin Kowalczyk ("Magik" w "Jesteś Bogiem" w reż. Leszka Dawida), wygrała 58. Cork Film Festival! To jeden z najstarszych europejskich festiwali filmowych. Odbywa się od 1956 roku w Cork City w Irlandii. Prezentując  współczesne kino irlandzkie i światowe, wyspecjalizował się w filmach krótkometrażowych.

"Od pierwszego do ostatniego ujęcia "Arena" zachowuje niepokojącą dwuznaczność. Kręcona o niekończącym się zmierzchu, filmowa rzeczywistość pogrąża się w mroku, dzięki ogromnym umiejętnościom Ratha film trzyma w napięciu, oscylując między postawą macho a wrażliwością" - to werdykt jury zakończonego 17 listopada 58. Cork Film Festival, które przyznało "Arenie" Grand Prix International.

Film został zrealizowany według scenariusza Martina Ratha, autorem zdjęć jest Bartosz Świniarski, główną rolę zagrał Marcin Kowalczyk ("Magik" w "Jesteś Bogiem" w reż. Leszka Dawida). "Arena" powstała pod opieką pedagogiczną Mariusza Grzegorzka i Ryszarda Lenczewskiego. To niezwykła historia młodego autostopowicza, którego przyjmują do swojego grona bieszczadnicy, ludzie silni, oryginalni i charyzmatyczni. Zafascynowany nimi i dzikością miejsca bohater postanawia poddać się trudnej próbie.