Kino na wysokościach i z gwiazdami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Kino na wysokościach i z gwiazdami

Agnieszka Więdłocha w "Czarownicach z Salem". Fot. Magda Hueckel / Teatr im. Jaracza w...

Dobre kino z łódzkimi akcentami to tegoroczna propozycja Nocnego letniego kina w parku im. gen Zaruskiego na sierpniowe upały. W sobotę 5 sierpnia gościem pokazu filmu „Planeta Singli” będzie Agnieszka Więdłocha, aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi
Rada Osiedla Stoki, Sikawa,,Podgórze już kolejne lato dla swoich mieszkańców proponuje "Nocne letnie kino w parku im. gen Zaruskiego". Serię projekcji zaczęli 29 lipca „Excentrycy ,czyli po słonecznej stronie ulicy”, komedia Janusza Majewskiego. Pokazowi towarzyszyło kilka filmowych konkursów i niespodzianek.

Najbliższe ”nocne” spotkanie odbędzie się w sobotę 5 sierpnia, a gościem pokazu komedii „ Planeta Singli” będzie występująca w niej Agnieszka Więdłocha, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, na którego scenie oklaskiwana była niedawno za kreację Abigail w "Czarownicach z Salem"Arthura Millera w reż. Mariusza Grzegorzka. 

https://youtu.be/g6idUc7bPCw

Główną bohaterką filmu jest Ania (Więdłocha), nauczycielka poszukująca przez Internet partnera. Przypadkowo spotyka telewizyjnego celebrytę Tomasza Wilczyńskiego (Maciej Stuhr). Zawierają oni układ – Ania umawia się na randki z kolejnymi kandydatami korzystając z aplikacji mobilnej Planeta singli i relacjonuje ich przebieg Wilczyńskiemu. Ten zaś w swoim programie karykaturuje te męskie typy, wyśmiewając przy tym samo poszukiwanie idealnego mężczyzny. Popularność programu rośnie, ale "układ" komplikuje się w momencie, gdy kolejny mężczyzna okazuje się idealny, a Tomek zaczyna rozumieć, że Ania nie jest mu obojętna.

Początek o g. 20.30.


Pozostałe projekcje:

12 sierpnia - Stoki na ekranie

"Słoń" Agnieszki Osieckiej, częściowo realizowany właśnie na Stokach
"Takie miasto" Barbary Konieckiej (ponownie plenerem były Stoki)
”Wspólna Kamienica” Agnieszki Podkówki - mieszkanki Stoków (muzykę napisał Andrzej Krauze)

Początek o g. 20.30

19 sierpnia - Jazz i kino

O godz. 20.30 pokazany będzie kameralny dramat obyczajowy "Mój rower" w reż. Piotra Trzaskalskiego  zrealizowany w łódzkim studiu Opus Film, a poprzedzony spotkaniem z wybitnym jazzmanem Michałem Urbaniakiem, który debiutował w tym filmie jako aktor, a także z kompozytorem muzyki Wojciech Lemańskim i scenografem Wojciechem Żogałą.

26 sierpnia -Stoki dla dzieci

O godz. 19.30 w ramach wieczoru dziecięcego (ale zaproszeni się wszyscy, bez względu na wiek) pokazane będą filmy Studia Filmowego "Anima-Pol" z Łodzi, animowany i bestsellerowy "Pamiętnik  Florki” oraz fabularny „Gabriel". Projekcie poprzedzi spotkanie z reżyserem Mikołajem Haremskim i Pawłem Wendorfem, szefem studia.

Pomysłodawca Kina nocnego na Stokach- Elzbieta Czarnecka. Wstęp na projekcje jest wolny.

Kategoria

Film