Kino Szkoły Filmowej zaprasza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Kino Szkoły Filmowej zaprasza

„Strefa interesów”

Niebanalne portrety skomplikowanych postaci, oscarowe filmy i twórcy nagradzani w Cannes i na Berlinale. Projekcje filmów, które rzucają wyzwanie widzom i wciągają w psychologiczne wiwisekcje swoich bohaterów. Spotkanie z Ewą Puszczyńską, producentką „Strefy interesów” Jonathana Glazera, który przyniósł jej drugiego Oscara. Będzie też tytuł dla każdego – od małego do dużego.
„Czerwone niebo” Christiana Petzolda opowiada o dwóch przyjaciołach, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna, którą z kolei odwiedza znajomy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu. Film uhonorowany na zeszłorocznym Berlinale Wielką Nagrodą Jury.

Jak napisał członek Loży Krytyków Festiwalu Kamera Akcja Filip Grzędowski „Wiek odbiorcy w tej pięknej opowieści nie gra roli. Między innymi dlatego to jeden z najlepszych filmów animowanych ostatnich lat”. „Pies i robot” skupia się na losach Robota, który prosto ze sklepowej półki trafia do samotnego Psa. Zrodzoną w ten sposób przyjaźń przerywa nagle awaria, która zmusza do rozłąki. Adaptacja komiksu Sary Varon przeniesiona na ekran przez Pabla Bergera („Śnieżka”, 2012) doczekała się nominacji do Oscara i niezwykle przychylnych recenzji krytyków z całego świata. Mimo że jej akcja rozgrywa się w świecie zantropomorfizowanych zwierząt upstrzonym pastelowymi barwami, jest to zdecydowanie film do obejrzenia przez widzów w każdym wieku.

Urodzona w Łodzi, triumfatorka niezliczonych festiwali rozsianych po całym świecie – Ewa Puszczyńska odwiedzi Kino Szkoły Filmowej 20 czerwca. „Strefa interesów” to najnowszy, głośny film Jonathana Glazera, który zdobył Złotą Palmę w Cannes oraz Oscara (dla najlepszego filmu międzynarodowego). Dla Ewy Puszczyńskiej był to drugi w karierze Oscar po „Idzie” Pawła Pawlikowskiego. Perspektywa narzucona przez Glazera w tym filmie każe widzowi balansować pomiędzy świadomością komór gazowych a sielanki idealnego ogródka pielęgnowanego ku uciesze oprawcy z Oświęcimia Rudolfa Hössa (Christian Friedel) przez jego żonę (Sandra Hüller). Podczas rozmowy z łódzką producentką będzie można dowiedzieć się, jak powstawał trudny i wymagający film o holokauście, w którym groza jest jedynie kontekstowa, a także przekonać się, jak przebiegała praca nad oryginalnym zastosowaniem dźwięku w „Strefie interesów”.

„Monster” to niezwykle wciągająca i zarazem subtelna opowieść o dzieciach wchodzących w świat dorosłych. Jeden z ważniejszych pozycji coming-of-age obok „Blisko” i „To nie wypanda”. Hirokazu Kore-eda, autor takich tytułów jak „Złodziejaszki” czy „Baby Broker”, swym nowym filmem ściska za serce. Wzruszająca i dająca do myślenia historia z japońskiej prowincji o niezwykle uniwersalnym przesłaniu została doceniona w Cannes Złotą Palmą za najlepszy scenariusz.

Repertuar
6 czerwca g. 19 „Czerwone niebo” reż. Christian Petzold
13 czerwca g. 19:00 Pies i robot reż. Pablo Berger
20 czerwca g. 19:00 Strefa interesów reż. Jonathan Glazer
GOŚCINI: Ewa Puszczyńska
27 czerwca g. 19:00 Monster reż. Hirokazu Kore-eda

Bilet wstępu na seans do Kina Szkoły Filmowej kosztuje 10 zł i jest możliwy do nabycia wyłącznie online za pośrednictwem strony kino.filmschool.lodz.pl. Pula biletów jest ograniczona. Młodzież szkolna, studenci i seniorzy mają wstęp wolny za okazaniem legitymacji. Seanse odbywają się na I piętrze w budynku rektoratu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera Łódź, ul. Targowa 61/63. Seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19:00,  z wyjątkiem dni świątecznych. Aktualny repertuar Kina znajduje się pod linkiem: https://kino.filmschool.lodz.pl/
Kino Szkoły Filmowej
  • 06-06-2024 godz 19:00
  • 13-06-2024 godz 19:00
  • 20-06-2024 godz 19:00
  • 27-06-2024 godz 19:00

Kategoria

Film

Adres

ul. Targowa 61/63

Kontakt

kino.filmschool.lodz.pl