Laureaci Cinergii | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

Laureaci Cinergii

„Salvo. Ocalony” Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy otrzymał statuetkę Kryształowej Łódki i Nagrodę w konkursie na Najlepszy Debiut Europejski zakończonego w piątek 15 listopada 18. Forum Kina Europejskiego Cinergia.
„Salvo. Ocalony” Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy otrzymał statuetkę Kryształowej Łódki i Nagrodę w konkursie na Najlepszy Debiut Europejski zakończonego w piątek 15 listopada 18. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Reżyserzy otrzymali także nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł ufundowaną przez prezydent Hannę Zdanowską.

W uzasadnieniu werdyktu, jury pod przewodnictwem Lecha Majewskiego i w składzie: Mira Haviarowa,  Iwona Siekierzyńska, Jacek Rakowiecki i Łukasz Maciejewski – czytamy, że "Salvo" to film „w którym przemoc odnajduje odkupienie poprzez łaskę miłości. Włoski film z wielką kreacją młodej aktorki Sary Serraiocco”. „Salvo”, debiut znanych scenarzystów, jest opowieścią o żołnierzu sycylijskiej mafii, który ma zlikwidować mężczyznę z konkurencyjnego klanu.

Wyróżnienie otrzymał film „Oh Boy!” w reż. Jana Ole Gerstera. Według jury to film, który „umiejętnie nawiązuje do estetyki nowej fali w portrecie kondycji współczesnego młodego Europejczyka”.
 
Nagrodę Publiczności zdobył film „Dziewczyna z szafy” w reż. Bodo Koxa