Mają talent | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Mają talent

Laureatkami piątej edycji konkursu Talenty Trójki zostały absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - reżyserka Aga Woszczyńska (w kategorii "Film") oraz aktorka Justyna Wasilewska (w kategorii "Teatr").
Laureatkami piątej edycji konkursu Talenty Trójki zostały absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - reżyserka Aga Woszczyńska (w kategorii "Film") oraz aktorka Justyna Wasilewska (w kategorii "Teatr"). W finale znaleźli się także inni absolwenci i studenci łódzkiej uczelni - aktorka Paulina Gałązka ("Teatr") oraz studjujący animację: Anita Kwiatkowska-Naqvi ('Film") i Marcin Podolec ("Sztuki wizualne"). Gala rozstrzygnięcia konkursu odbyła się 17 czerwca. Zwycięzcy otrzymali nagrody w wysokości 10 tys. zł, a finaliści - 2 tys. zł.

- Zawsze chciałam opowiadać poprzez obrazy, a przy tym jeszcze pracować z ludźmi. To przepiękny zawód, który pozwala nam przy każdym projekcie spotykać niezwykłych ludzi i niezwykłe miejsca – deklaruje Aga Woszczyńska, której film dyplomowy "Fragmenty" w kwietniu wygrał Festiwal "Łodzią po Wiśle" i był prezentowany w maju na festiwalu filmowym w Cannes.

Justyna Wasilewska dyplom Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi uzyskała w 2010 r. Zagrała m.in w spektaklu "Posprzątane" w reż. Mariusza Grzegorzka w Teatrze Jaracza i w etiudzie fabularnej "Opowieści z chłodni" Grzegorza Jaroszuka - w 2012 r. film był pokazywany na 60 festiwalach, zdobył 20 nagród i wyróżnień. Aktorka niedawno dołączyła do zespołu TR Warszawa.
- Łódzki Teatr im. Jaracza był moim pierwszym teatrem. Naturalnym biegiem spraw i rzeczy, gdy tylko nadarzyła się okazja, żeby spróbować gdzieś dalej, sprawdzić czy jest jakiś inny lepszy świat, z wielką radością przyjęłam propozycję od dyrektora Teatru Starego Jana Klaty - opowiada aktorka.