Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Jak zainteresować dziecko miastem, w którym żyje? Jak sprawić, by stało się dla niego ważne? Karolina Kołodziejczyk ma na to pomysły i dzieli się nimi w swojej książeczce przeznaczonej dla dzieci od piątego roku życia. A tak się składa, że to jednocześnie pomysły na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców.
Nagrodę w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi jury przyznało publikacji „Fabryka snów” pod redakcją i z tekstami Stanisława Zawiślińskiego w opracowaniu graficznym Adama Bremera i Jędrzeja Łosia. Wydawcą książki jest TOYA sp. z o.o.
Tego jeszcze nie było - Dom Literatury na swoją letnią imprezę zbiera pieniądze w Internecie. Żeby odbyło się tegoroczne Forum Młodej Literatury, potrzeba 6 000 złotych.
Tomasz Cieślak recenzuje nowy tom Kacpra Bartczaka pod intrygującym tytułem Przenicacy.
21 marca, w Światowy Dzień Poezji, ogłoszono VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. MDK w Radomsku adresuje go do poetów przed debiutem książkowym. Zgłoszenia do końca lipca.
31 marca - premiera tomiku poetyckiego łodzianki Beaty Wielkopolan pt. "Liturgia czasu".
Rafał Różewicz z Wrocławia został zwycięzcą XXIII Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego. Wyniki ogłoszono 15 marca w Domu Literatury.
Napisała do nas pani Renata Włostowska. Oto jej wielce ciekawy list:
Tym razem Krzysztof Kleszcz zastanawia się nad stanem współczesnej kultury.
Kolejny tom wydawnictwa Kwadratura to zbiór poetyckich miniatur profesora Andrzeja Mariana Bartczaka. Tomik Lektorium - źdźbło zawiera kilkadziesiąt krótkich, czasami aforystycznych utworów i reprodukcje prac z cyklu Horribile dictu.