Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Artur Fryz, szef jednego z najważniejszych festiwali poetyckich w Polsce - kutnowskiego Złotego Środka Poezji - opowiada o jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Rozmowa z Piotrem Gajdą i Michałem Murowanieckim, których książki poetyckie - "Demoludy" i "Owoce noża" ukazały się niedawno.
Nakładem łódzkiego Wydawnictwa Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej ukazała się książka prof. K. Świegockiego Wizje człowieka i świata w poezji Mickiewicza, Norwida i Leśmiana i zbiorowa monografia W poszukiwaniu metodologicznych fundamentów współczesnej pedagogiki.

SOS

Wakacje to czas, kiedy rozluźniają się nasze kontakty z Telewizją.
Aż korci, by rozluźnić je bardziej. Może taka próbna szczerość?
I nagrodę w konkursie IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012 otrzymał Janusz Radwański za tom "Księga wyjścia awaryjnego".
Poeta Kacper Płusa nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, Urszula Kulbacka w dwudziestce nominowanych do Nike. To duży sukces małych łódzkich oficyn.
Od dawna Łódź jest inspiracją dla pisarzy i poetów, stając się miejscem opisywanych przez nich wydarzeń. Klimat miasta, przedstawiony w pozycjach z końca XIX wieku, często nie różni się od tego, który ukazują współcześni pisarze.
Praca Shimona Redlicha Na rozdrożu. Żydzi w powojennej Łodzi 1945-1950 jest nie tylko akademickim wykładem pełnym faktów i dat, ale również barwną opowieścią o ludzkich losach.
6 tomów poezji, dwie powieści, jeden album i jedna książka krytyczna - oto nasze subiektywne top ten najlepszych książek autorów z Łodzi i regionu, które zostały wydane w ubiegłym roku.Kolejność alfabetyczna.