Bezpłatny dostęp | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Bezpłatny dostęp

fot. lodz.pl

Dzięki głosom łodzian, oddanym w Budżecie Obywatelskim 2022/2023 na projekt ponadosiedlowy, Biblioteka Miejska w Łodzi po raz kolejny uruchamia dla swoich czytelników bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.
W tym roku na projekt ponadosiedlowy zagłosowało 8687 łodzian, co dało 360 000 zł przeznaczonych na bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.
- Od dłuższego czasu obserwujemy, że zainteresowanie tą formą czytelnictwa wzrasta. Dlatego cieszymy się, że ta formuła się rozszerza i daje naszym czytelnikom coraz więcej możliwości – mówi Halina Bernat, dyrektor BMwŁ.

Popularne są już nie tylko książki w formie ebooków i audiobooków, ale zwiększa się także popularność podcastów i audioseriali.

Od dziś wszyscy posiadacze karty bibliotecznej – Fiszki mogą odbierać bezpłatne kody do Legimi i Empik Go, we wszystkich filiach BMwŁ. Łodzianie dostają dostęp do dwóch platform Legimi i Empik Go! Wybierać można spośród 180 000 tytułów w Legimi i ponad 100 000 tytułów w Empik Go!

Zasady korzystania z dostępu do kodów:

Każdy czytelnik może otrzymać jeden kod w miesiącu, Legimi lub Empik GO!, który będzie ważny przez 30 dni od daty aktywowania. Dopiero po wykorzystaniu raz otrzymanego kodu można korzystać z następnego.

W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach (telefon, tablet, czytnik Pocketbook i inkBOOK) i dodatkowo w aplikacji Empik GO! na jednym czytniku Kindle.

Jak korzystać z Legimi:

Należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub z Apple Store (iOS) albo z Microsoft Store (Windows Phone). Wejść na stronę www.legimi.pl/bmwl. Wpisać kod otrzymany od BMwŁ i zalogować się w aplikacji.

Jak korzystać z Empik GO!:

Należy zalogować się lub zarejestrować na stronie https://www.empik.com zgodnie z regulaminem Empik. Wpisać kod otrzymany w bibliotece, pobrać aplikację Empik GO! na system iOS lub Android i zalogować się w aplikacji. Nieaktywowany kod w ciągu 5 dni od pobrania z biblioteki może zostać
przekazany kolejnemu czytelnikowi.

materiały prasowe, 10.02.2023

Kategoria

Literatura