Dział Dziecięcy w WBP | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Dział Dziecięcy w WBP

Dział Dziecięcy w WBP, fot. materiały prasowe

Inspirujące książki dla młodych i nastoletnich czytelników zostały zgromadzone w Dziale Dziecięcym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. Różnorodny zbiór literatury jest stale aktualizowany i dostosowany do potrzeb i zainteresowań  młodych czytelników.
Tak Dział Dziecięcy anonsuje sama biblioteka:

Czytelnicy do 3. roku życia znajdą u nas kolorowe, interaktywne książki zabawki. Takie publikacje wprowadzają dzieci w świat literatury, wspierają rozwój sensoryczno-motoryczny najmłodszych.

Rezolutne przedszkolaki z łatwością odszukają dla siebie pięknie ilustrowane książki zawierające mądre i zabawne opowiadania, bajki, a także wierszyki. Na kolorowych półkach czekają książki o ulubionych filmowych bohaterach, zwierzętach, tajemniczych zagadkach i ciekawych przygodach. 

Warte polecenia są książki z serii CZYTAM SAM, adresowane do czytelników podejmujących pierwsze próby samodzielnego czytania.

ZAGADKOWE I CIEKAWE KSIĄŻKI POPULARNONAUKOWE o filozofii, sztuce, relacjach międzyludzkich, tolerancji, znanych naukowcach, artystach, budowie ziemi, zwyczajach zwierząt, wynalazkach to publikacje o szczególnych walorach wydawniczych i edukacyjnych ze wszystkich dziedzin nauki.

Nastolatkowie znajdą dla siebie książki o miłości, odwadze, relacjach między rówieśnikami, samotności, stracie i śmierci, poszukiwaniu własnej drogi oraz innych zgryzotach młodych ludzi. 

GRY PLANSZOWE – to nowa propozycja dla małych i dużych czytelników. 

Wszyscy czytelnicy mogą liczyć na zbiór lektur szkolnych z zakresu klas I-VIII szkół podstawowych.

Zapraszamy na nasze schody, które są fajną strefą do indywidualnych rozmów nastoletnich czytelników. Na naszych kolorowych pufach i przy zmieniających kształty stolikach mile spędzicie czas.

Dział Dziecięcy w ofercie posiada również anglojęzyczne atrakcyjnie wydane książki z płytami CD. Książki te o prostych, krótkich tekstach z ruchomymi i rozkładanymi elementami oraz ciekawymi ilustracjami na pewno uatrakcyjnią szlifowanie języka angielskiego.

Dorośli czytelnicy znajdą w Dziale Dziecięcym księgozbiór adresowany do rodziców, nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy dotyczący  wychowania, kształcenia, psychologii dzieci i nastolatków, animacji kultury czytelniczej, biblioterapii, historii literatury dla dzieci i młodzieży. 

Zapraszamy do oglądania comiesięcznych DZIECIĘCYCH OPOWIEŚCI RÓŻNEJ TREŚCI, do których można zajrzeć przez YouTube Biblioteki 

Dział Dziecięcy organizuje także konkursy i akcje dla młodych, a wkrótce oferta Działu zostanie rozszerzona o zajęcia biblioteczne, literacko–plastyczne i edukacyjne.

Zachęcamy do śledzenia Działu Dziecięcego na Facebooku biblioteki.

Kontakt do Działu Dziecięcego tel.: 42 663 03 50 / dzieciecy@wbp.lodz.pl.

materiały prasowe
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90