Książka dla dzieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Książka dla dzieci

W wyniku przeprowadzonych w Muzeum Miasta Łodzi warsztatów pisania bajek (dla dorosłych) i ilustrowania ich (dla dzieci) powstała ładnie wydana książka pt. "Ludzki język łódzki".
KSIĄŻKA: „Ludzki język łódzki” – wiersze i opowiadania dla dzieci. Muzeum Miasta Łodzi, 2013.

W wyniku przeprowadzonych w Muzeum Miasta Łodzi warsztatów pisania bajek (dla dorosłych) i ilustrowania ich (dla dzieci) powstała ładnie wydana książka. Inspiracją dla bajek była twórczość Juliana Tuwima, a punktem wyjścia – słowa używane tylko w Łodzi. W publikacji znalazło się 26 utworów – oczywiście wdzięcznie ilustrowanych przez dzieci. Jest też słownik łódzkich wyrazów i nazw, z którego można się dowiedzieć, co to jest cajg, glanc czy rejwach. Książka nie jest sprzedawana, ale trafiła do wielu bibliotek szkolnych w Łodzi i województwie.
Częścią projektu, realizowanego pod patronatem „Kalejdoskopu”, jest strona internetowa www.jezyk.muzeum.lodz.pl – można tu znaleźć wiersze, opowiadania, ilustracje i nagrania (do niektórych wierszy Michał Makulski skomponował muzykę), które powstały w ramach projektu „Ludzki język łódzki”.