Odkryj Łódź - książka dla dzieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

Odkryj Łódź - książka dla dzieci

Jak zainteresować dziecko miastem, w którym żyje? Jak sprawić, by stało się dla niego ważne? Karolina Kołodziejczyk ma na to pomysły i dzieli się nimi w swojej książeczce przeznaczonej dla dzieci od piątego roku życia. A tak się składa, że to jednocześnie pomysły na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców.
Karolina Kołodziej, „Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście”. Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO, Łódź 2014

Jak zainteresować dziecko miastem, w którym żyje? Jak sprawić, by stało się dla niego ważne? Łodzianka Karolina Kołodziejczyk ma na to pomysły i dzieli się nimi w swojej książeczce formatu A4, przeznaczonej dla dzieci od piątego roku życia. A tak się składa, że to jednocześnie pomysły na wspólne aktywne spędzanie czasu dzieci i rodziców. Nauka przez zabawę i to jeszcze zanim rodzina wybierze się na wyprawę po mieście – w książeczce dzieci dowiedzą się bowiem, jak zrobić lunetę, „sztukaterię” z masy solnej, kanapkę z herbem Łodzi (albo w kształcie sowy) czy… tramwaj. Są też kolorowanki i witraż do wykonania. A w zadaniach plenerowych jest np. szukanie geograficznego środka Łodzi, zwierzęcych wizerunków na budynkach czy monogramów z literą P w pałacu Poznańskich, oglądanie witraży w łódzkich willach, no i siadanie na słynnych schodach w Szkole Filmowej.
Zapowiada się fajna zabawa… Gdyby jeszcze tylko szata graficzna była ciekawsza… – aż się prosi o ambitny projekt, by zdobywanie wiedzy o mieście łączyło się z wyrabianiem dobrego smaku.
Książka jest do kupienia w księgarniach, kosztuje 19 zł.

Aleksandra Talaga-Nowacka 
Muzeum Miasta Łodzi

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 307 26 57
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny na wystawy stałe
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł