Warsztaty z twórczego pisania | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Warsztaty z twórczego pisania

Lubisz pisać? Twoja wyobraźnia podsuwa pomysły na teksty w najmniej spodziewanych momentach? Edukatorka Paulina Ilska zaprasza na warsztaty literackie, by wspólnie zbudować dream team - zespół złożony z osób, które tworzą niebanalne teksty, wspierają się nawzajem i nieustająco inspirują.
Od organizatorki:

PROGRAM:
1. Na początku będziemy pisać krótkie teksty, także humorystyczne, by się „rozkręcić”, lepiej poznać i znaleźć formę wyrazu, która jest Wam najbliższa
2. Spróbujemy swoich sił w różnych gatunkach: opowiadaniach, sztukach teatralnych, scenariuszach filmowych
3. Będziemy pracować zarówno w małych grupach, jak i indywidualnie
4. Stworzymy bezpieczną przestrzeń do rozmowy o książkach, które Was interesują, wymiany myśli i poglądów
5. Wzbogacimy warsztat o metody creative writing, poszukamy sposobów na radzenie sobie z blokadami twórczymi, wewnętrznym krytykiem i niesfornymi bohaterami, którzy próbują rozsadzić naszą fabułę
Na życzenie grupy możliwe jest też wspólne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z literaturą i innymi dziedzinami sztuki.

OSTRZEŻENIE
Skutkiem ubocznym warsztatów może być większa uważność na to, co widzimy wokół siebie, większa odwaga i precyzja w wyrażaniu swoich poglądów, myśli i emocji.
Rozwijanie warsztatu literackiego niesie też ryzyko szybszego i sprawniejszego pisania szkolnych wypracowań i innego rodzaju tekstów.

EDUKATORKA:
Paulina Ilska - teatrolożka, dziennikarka i edukatorka. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego” , „Reymonta” i Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”. Obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie”.

Pisze też opowiadania i sztuki teatralne. Ukończyła kursy scenariopisarstwa w Bahama Films w Warszawie i w Krakowie, warsztaty „Napisanie sztuki teatralnej” w Stole Powszechnym w Warszawie. Uczestniczyła też w warsztatach literackich w Domu Literatury w Łodzi.

Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania i skutecznego uczenia się.

TERMINY:
Warsztaty raz w tygodniu, 2 godziny lekcyjne, trwają do końca semestru i będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.
Poniedziałki, g. 16.00 - 17.30

UCZESTNICZKI I UCZESTNICY:
Młodzież licealna.

MIEJSCE:
Teatr Szwalnia, ul. Struga 90, Łódź

KOSZT:
200 zł miesięcznie

KONTAKT:
tel. 502 183 907
e-mail: paulina.ilska@gmail.com

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Targowa 62.

marzec 2024

Kategoria

Literatura