WIERSZE I WARSZTATY | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

WIERSZE I WARSZTATY

Rozwija się współpraca Łódzkiego Domu Kultury z brzezińskim Centrum Promocji i Kultury. 3 października gościli w Brzezinach poeci związani z wydawnictwem Kwadratura - Jolanta Sowińska-Gogacz i Piotr Grobliński. 17 października ruszyły warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, firmowane przez redakcję "Kalejdoskopu".
Około 30 osób przyszło na wieczór autorski dwojga łódzkich poetów. W przestronnej, ładnie zaaranżowanej sali CPiK zebrani zasiedli przy specjalnie udekorowanych stolikach. Dzięki sponsorowi znalazły się na nich filiżanki z kawą i pyszne serniki. Ważniejsza była jednak strawa duchowa.
Poetów przedstawiła pani Monika Hibner, po czym głos zabrali zaproszeni literaci. Piotr Grobliński przeczytał kilkanaście wierszy z tomu Inne sprawy dla reportera, a Jolanta Sowińska-Gogacz zaprezentowała poetycką zawartość swojego Pomieszczenia. Co ciekawe, poeci weszli ze sobą w dialog, czytając na zmianę zestawy wierszy poświęconych temu samemu tematowi. Były to kolejno: zwierzęta, dzieciństwo, młodość, wiek dojrzały i starość. Lekturze tekstów towarzyszyły odautorskie komentarze.
W drugiej części wieczoru publiczność pytała o interesujące ją sprawy - o początki pisania, o metody korygowania tekstów, o współczesne konwencje zapisu, o powagę i żart. Rozmowa - podobnie jak odczytywanie wierszy - trwała ponad godzinę. Na zakończenie tradycyjnie poeci podpisali chętnym swoje książki.
Z Piotrem Groblińskim w Brzezinach można się jeszcze spotkać, gdyż prowadzi on cykl warsztatów dziennikarsko-literackich dla młodzieży licealnej i studenckiej. Pierwsze spotkanie odbyło się 17 października. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.