Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Przedtem trochę płakałem, ale teraz już nie muszę, bo mam już cztery i pół roku – mówi chłopczyk, który śpiewa w chórze i ma za sobą pierwszy występ na ogromnej scenie.  
Przychodzą raz, drugi, trzeci. Szukają talentów. Choć mogą zostać uznani za dziwolągi lub kogoś nasłanego, nie zrażają się. Tym, którzy chcą coś robić, proponują wspólne projekty.
Łódzki zespół rockowy Little White Lies nie zwalnia tempa. Kilka miesięcy od debiutu grupa wydała mini album In Word and Deed.
Kwartet smyczkowy to formacja uniwersalna – doskonale sprawdza się w różnych muzycznych nurtach i konwencjach. W Łodzi istniało przed laty kilka dobrej klasy kwartetów.
Album zawiera piosenki pisane dla Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Anny Treter.
Z okazji setnej rocznicy debiutu Juliana Tuwima, zespół Rambo Jet wydał płytę TUVIM z wierszami łódzkiego poety.
Z Olgą Hans, łódzką kompozytorką, autorką m.in. Symfonii koncertującej Entelechia, która miała prapremierę w Filharmonii Łódzkiej, rozmawia Piotr Grobliński.
Monika Kuszyńska, łódzka wokalistka, związana niegdyś z grupą Varius Manx, dziś rozwija karierę solową. Udziela się też w telewizji...
Piotr Rogucki jest znany jako wokalista i autor tekstów popularnego łódzkiego zespołu Coma, wykonującego rockową muzykę gitarową. Jak udało mu się osiągnąć sukces?
Łódzcy artyści niekiedy nawiązują do miasta, w którym tworzą. Nieczęsto spotyka się taki „lokalny patriotyzm” u innych polskich zespołów  – mówi Marcin Tercjak, dyr. muzyczny Radia Łódź.