Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Gitarzystów im. Kazimierza Sosińskiego w Łodzi pierwszą nagrodę zdobył 14-letni Adam Antkowiak za szkoły muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
– Zagraliśmy w Łodzi po raz pierwszy od dłuższego czasu w pełnym składzie. Na koniec powiedziałem „to by było na tyle”. Głupio byłoby marnować okazję na tak udane zakończenie – o zespole Cool Kids of Death i nie tylko mówi jego wokalista KRZYSZTOF OSTROWSKI.
Zespół Szantażyści z Brzegu został laureatem Grand Prix 39. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2014.
Łódzki zespól KLAWO zaprezentował  nowy klip do utworu "Jeśli ty, jeśli ja", zrealizowany podczas koncertu w Atlas Arenie w lipcu 2013 r.
"Wyspa" zespołu Bruno Schulz zwyciężyła w trzeciej edycji plebiscytu "Gazety Co Jest Grane" na Łódzką Płytę Roku.
Ponadto jurorzy przyznali swoją nagrodę albumowi grupy Psychocukier.
Znany łódzki skrzypek – koncertmistrz Filharmonii, menedżer i organizator m.in. Festiwalu Geyer Music Factory czy Manu Summer Jazz Sundays, posiadacz unikatowych skrzypiec – Tomasz Gołębiewski pozwolił sobie, jak sam twierdzi, na fanaberię i wydał własną płytę nakładem własnej wytwórni Q4Q Records.
– Dwadzieścia lat temu udało mi się zagrać dla Boba Dylana w jego garderobie podczas krakowskiego koncertu. Gdy skończyłem, powiedział: „Good job”. Wziąłem to sobie do serca i tak w tym trwam – mówi ŁUKASZ LACH, lider łódzkiego zespołu L.Stadt.
W sklepach muzycznych dostępna jest kompilacja, pokazującą ogromną różnorodność i artystyczny potencjał muzycznej Łodzi.
Łódzki zespół Agnellus, poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem zakończył nagrywanie płyty z wierszami Juliana Tuwima. Koncert promujący wydawnictwo odbył się 16 marca 2014 w łódzkim Keja Pub.
Mirosław Drożdżowski od 22 lat uczy gry na gitarze klasycznej. Wychował wielu laureatów prestiżowych konkursów. Jego kompozycje i opracowania dzieł Chopina uzyskały pochlebne recenzje w brytyjskim piśmie branżowym „Classical Guitar”.