Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zakończył się I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Wykonawstwo bez limitu”. Najwyżej oceniono Rinaldo Zhoka z Włoch.
Ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu L. Stadt. Album You Gotta Move jest hołdem dla muzyków, którzy od lat są inspiracją dla łódzkiego kwartetu.
"Warzywniak" -  nowy singiel zespołu BOSO jest już na playlistach siedemnastu rozgłośni radiowych. Nagrany został w ramach nagrody za występ w ŁDK-u na Regionalnej Otwartej Scenie Artystycznej.
W Polsce dobre zespoły punkrockowe pochodzą z małych miast. KSU z Ustrzyk Dolnych i Siekiera z Puław są tego najlepszym przykładem. Szanse na dołączenie do nich ma REVOLT z Wielunia, który w internecie udostępnił płytę demo pt. "Marionetka Wyższych Rangą".
Rozmawiamy z Ewą Vesin, solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Śpiewaczka, ceniona m.in. za role w dramatach Ryszarda Wagnera, niedawno rozpoczęła współpracę z Krzysztofem Pendereckim. W Łodzi występuje w roli Toski w operze Pucciniego.
Tak swoją twórczość określają muzycy zespołu Ted Nemeth. Grupa, która powstała w sierpniu 2010 roku wydała zawierającą cztery kompozycje debiutancką epkę.
Muzycy łódzkiej formacji Fonovel wydali drugą płytę. Na "Różowym albumie" oczyścili swoje piosenki z niepokojących brzmień, wibracji i zgrzytów. Złagodnieli?
Zespół Stargazer został zwycięzcą eliminacji regionalnych konkursu Fonografika Young Stage przeznaczonego dla młodych wykonawców.
Siadamy przed komputerami, uruchamiamy Skype’a i wspólnie śpiewamy. Razem stworzyliśmy już ponad dwieście piosenek – o współpracy ze Snoop Doggiem mówi łódzka wokalistka IZA LACH.
Jak wspierać twórczość z regionu? Sposobów jest wiele. Łódzki Dom Kultury zaprasza artystów na Regionalną Otwartą Scenę Artystyczną.